Zavrieť

Porady

Výpočet mzdy za december

Dobry den, chcem poprosit o radu pri výpočte mzdy zamestnankyne, ktorá 12.12.04 dosiahne dôchodkový vek, avšak o dôchodok chce požiadať k 31.12.04. Už za december nemusí platiť zamestnanec ani zamestnávateľ invalidné poistenie? Čo z toho pre mňa ako zamestnávateľa vyplýva vo vzťahu k sociálnej poisťovni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Ja by som povedala, že kým nemáš rozhodnutie o uznaní, že je na starob. dôchodku -stále platíš všetko.

    Keď ti donesie potvrdenie, že už je poberateľom vtedy prestaneš platiť odvod na inv. poist. a spätne treba opravovať odvody až k tomu dátumu, ku ktorému je uznajú, že je star. dôchodca.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    misa
    Dobry den, chcem poprosit o radu pri výpočte mzdy zamestnankyne, ktorá 12.12.04 dosiahne dôchodkový vek, avšak o dôchodok chce požiadať k 31.12.04. Už za december nemusí platiť zamestnanec ani zamestnávateľ invalidné poistenie? Čo z toho pre mňa ako zamestnávateľa vyplýva vo vzťahu k sociálnej poisťovni?
    § 128 ods.4 zákona 461/2003, druhá veta - "Poistné na inv.poistenie neplatí aj poistenec...po splnení podmienok nároku na starobný dôchodok..."
    Zamestnankyňa dosiahne dôchodkový vek 12.12.2004, tj. už za december 2004 sa neplatí invalidné poistenie. Pre zamestnávateľa z toho vyplýva len to, že jednoducho pri výpočte mzdy za december nepočíta za ňu poistné na inv.poistenie, do mesačného výkazu vyznačí príslušnú výnimku.

    misa je offline (nepripojený) misa

    misa
    Ďakujem, prečítala som si potom zákon a našla som to tam presne tak. Potvrdili ste mi to, ďakujem.

    Výpočet mzdy za december

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.