Zavrieť

Porady

evidenčný list dôchodkového poistenia - vyplnenie

Prosím, vie mi niekto poradiť ako je to s evid.listami? Zasielajú sa /ak pracovný pomer trvá/ do sociálnej poisťovne alebo nie? A ak áno, tak dokedy je to potrebné urobiť?
2. A ako je to so zamestnaným dôchodcom? Môže si požiadať o zvýšenie dôchodku ak súčastne poberá dôchodok aj príjem zo zamestnania? Mám totiž zamestnaného dôchodcu, ktorý odo mňa teraz žiada evid.list, na základe ktorého chce požiadať o zvýšenie dôchodku? Môžem mu ja tento evid.list vydať? Ak má niekto skúsenosť, tak prosím pomôžte.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

V niektorej téme už tu bolo písané, že sa odovzdávajú len pri ukončení prac.pomeru.

Poznám dôchodcu-SZČO, ktorý si požiadal o zvýšenie dôchodku už koncom roka 2004, lebo si zistil, že je to možné. Berie sa to vraj rovnako ako u tých, ktorí "nadsluhujú". (urobí mu to nejakých 145,- za štvrťrok).
0 0
Fajdy Fajdy

Fajdy je offline (nepripojený) Fajdy

Viem odpovedať na 1. otázku. Ak pracovný pomer trvá, tak sa ELDZ nezasielajú. Mám to overené u pracovníkov SP.
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

A prosím Vás, môžem mu ja tento evidenčný list vydať? Čo si myslíte?
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Neviem či môžeš, lebo v zákone o SP sa píše, že zamestnávateľ je povinnný 3 dni po skončení prec. pomeru zaslať ELDZ príslušnej pobočke soc.p.

Načo mu bude ?
0 0
ebeš ebeš

ebeš je offline (nepripojený) ebeš

Moje informácie zo SP sú nasledovné:
Pracujúci dôchodca si môže raz ročne podať žiadosť o prehodnotenie dôchodku a k tomuto účelu potrebuje aj ELDZ. Keď nežiada o prehodnotenie, ELDZ sa vydáva až pri ukončení PP.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Urobila by som dotyčnému kópiu listu.
0 0
ANYMex ANYMex

ANYMex je offline (nepripojený) ANYMex

ELDZ už predsa neexistujú, SP sa zasielajú po skončení PP Evidenčné listy dôchodkového poistenia - budú vraj nové
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nové oproti tým ružovo-žltým, ktoré nám dali vlani? Ak áno, fandím si, že som ich ešte nevypísala.
0 0
misa misa

misa je offline (nepripojený) misa

Ja mám k ELDP problém. Zamestnankyňa požiadala o predčasný starobný dôchodok spätne od 31.12.2004, predvolali si ju až na 7.2.2005. Žiaden papier mi zatiaľ nepriniesla. Kedy odovzdávam ELDP a za aké obdobie? Je u nás zamestnaná od roku 2003, píšem tam aj príjem za ten rok? Mám v tom chaos, vie mi niekto poradiť? Ďakujem.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Za rok 2003 si predsa odovzdala všetky ELDZ. Teraz budeš odovzdávať len ELDP za rok 2004.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
Mňa vie vždy mimoriadne dojať, keď mi niekto v decembri donesie lajtro zo sociálky staré aspoň dva tri mesiace a ja sa dozviem, že mu spätne priznali dôchodok...to ma vytáča...a najlepšie tak spätne aspoň od februára, to zbožňujem
0 0
misa misa

misa je offline (nepripojený) misa

Karkulka: ako to potom riešiš? Opravuješ spätne odvody?
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Zita, ale veď tu bolo povedané že sa za r. 2004 ELDZ nezasielajú, pokiaľ PP trvá! Tak posielajú sa či nie?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Ľubi, ELDP sa posielajú do Sociálky až po UKONČENÍ PRACOVNÉHO POMERU. Doba odoslania je do 3 dní
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
uff, odľahlo mi. Veľké Ď
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Cize uz nie je povinnost ako po minule roky, odovzdat ELDP za vsetkych zamestnancov do 28.02.2004 do soc.poistovne?
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Nie, evid.listy ostávajú u zamestnávateľa kým zamestnanec neukončí PP
0 0
zuzana11 zuzana11

zuzana11 je offline (nepripojený) zuzana11

Suhlas s Katty a Vladan.

Inak, aj ich budete vypisovať za rok 2004 ? Dúfam, že nie. Ja sa veľmi nechystám. Možno tak v el. podobe. Podľa § 231 písm. j) je povinnosť z-teľa viesť evidenciu na účely .... a v ods. 2 je že evidencia sa musí viesť na tlačivách , ktoré určí Soc. poisťovňa. A dokonca aj názor na vedenie ELDP pokiaľ PP trvá sa od pobočky k pobočke menia.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

prečo nie, veď priebežne sa to tam po rokoch môže vpisovať, bude menej roboty pri odchode zamestnanca...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... v mojom prípade pri odchode zamestnanca kliknem na tlač dokumentu: ELDP a z "kopírky" mi vyjde krásna ružovo-žltá (a kompletne vyplnená) A4
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať