Zavrieť

Porady

výmaz FO z obchodneho registra

Nemate niekto prakticku skusenost s vymazom FO z obchodneho registra?
A ked nie, neviete nahodou, aky kolok treba zaplatit? Lebo v zakone o sudnych poplatkoch vymaz nie je rieseny vobec.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Mám praktickú skúsenosť, že mi zamietli výmaz z OR dôvod: nie je právny dôvod.
    Na kolok sa už nepamätám. Ale ten dôvod ma vtedy položil a už som to viac neskúšala.
    Monika Kováčová
    gita
    FO predsa nie je v OR, len PO, aký výmaz?
    Fo môže byť v OR, tak preto ten výmaz. Osobne mám cca 12 klientov FO v OR. Vedú PÚ.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    gita
    FO predsa nie je v OR, len PO, aký výmaz?
    Podľa zákona č. 530/2003 Z.z. v platnom znení o obchodnom registri . Je však potrebné v zmysle §2 ods.1 písm. r) uvieť právny dôvod výmazu.

    Pokiaľ sa jedná o poplatok myslím, že podľa pol. 17 by to malo byť 2000,- Sk.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    FO je podnikatel na slovensku, je to cesky statny obcan, zije trvalo na Slovensku (uz 15 rokov). Myslim, ze kym sme vstupili do EU, a on bol cudzi statny obcan, tak ako FO musel byt povinne zapisany v ORSR.
    Kedze tato povinnost odpadla, rozhodol sa, ze si nebude komplikovat zivot a ze by sa z obchodneho registra rad vymazal. Tak skusim napisat dovod vymazu tuto skutocnot, uvidime, co povedia.
    S tym kolkom to nie je riesene, lebo 2.000,-Sk je za zmenu, a poznamka 3. hovori, ze: " 3. Zmenou zápisu sa rozumie výmaz pôvodného a zápis nového údaja."
    Takze vyskusam, pripadne sa ozvem potom ze ako som pochodil
    Ale napriek tom, ak mate skusenost, piste.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    josh
    FO je podnikatel na slovensku, je to cesky statny obcan, zije trvalo na Slovensku (uz 15 rokov). Myslim, ze kym sme vstupili do EU, a on bol cudzi statny obcan, tak ako FO musel byt povinne zapisany v ORSR.
    Kedze tato povinnost odpadla, rozhodol sa, ze si nebude komplikovat zivot a ze by sa z obchodneho registra rad vymazal. Tak skusim napisat dovod vymazu tuto skutocnot, uvidime, co povedia.
    S tym kolkom to nie je riesene, lebo 2.000,-Sk je za zmenu, a poznamka 3. hovori, ze: " 3. Zmenou zápisu sa rozumie výmaz pôvodného a zápis nového údaja." Úplne s Tebou súhlasím.
    Takze vyskusam, pripadne sa ozvem potom ze ako som pochodil
    Ale napriek tom, ak mate skusenost, piste.
    Ale keďže pod iné sa výmaz nedá skryť tak som si myslela, že asi tých 2000,- Sk by sa mohlo vzťahovať aj na výmaz. Potom mi už nič iné nezostáva len to, že by samotný výmaz nebol spoplatnený - ???

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    josh
    hej hej, prave som to odoslal bez kolku, tak uvidime, co za srandu bude.
    super. Čo je doma to sa počíta. Takto sa tomu nejako hovorí. Však ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.