Zavrieť

Porady

evidencia záväzkov

Veľkoobchod mi dodáva tovar na doklad z registračnej pokladne, za ktorý zaplatím hotovosť pri dodaní tovaru. Je nutné tento doklad za tovar evidovať k hnihe záväzkov, keď nejde o faktúru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Pokladničný doklad z reg.pokladne je doklad o platbe. Neeviduje sa v knihe záväzkov, pretože už prebehla platba a bol aj dodaný tovar. Do záväzkov idú iba doklady - faktúry, k ešte nezaplateným dodávkam.

    Lentilka je offline (nepripojený) Lentilka

    Lentilka
    Ešte jedna otázočka. Keď mi tovar dodajú na faktúru, ku fa je priložený doklad z registr.pokladne, ja tovar hneď pri prevzatí zaplatím, vtedy túto faktúru tiež nemusím viesť v knihe záväzkov?

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    Pre zjednodušenie práce nie. Je to zaplatené v hotovosti ihneď pri
    prevzatí tovaru, takže nevznikol záväzok. Ja to zúčtujem priamo
    v pokladni.

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    chcem sa spýtať,

    Tiež klient má asi 8 dodávateľov priamo na platby v hotovosti. Takže neevidujem ich v knihe záväzkov. V peňažnom denníku dávam text -
    výdaj za materiál. ˇAle tým pádom neviem, od koho koľko za rok
    odobral tj. evidenciu podľa dodávateľov za celý rok. Nemusím to nikde sledovať?
    Dík.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Lenuška
    chcem sa spýtať,

    Tiež klient má asi 8 dodávateľov priamo na platby v hotovosti. Takže neevidujem ich v knihe záväzkov. V peňažnom denníku dávam text -
    výdaj za materiál. ˇAle tým pádom neviem, od koho koľko za rok
    odobral tj. evidenciu podľa dodávateľov za celý rok. Nemusím to nikde sledovať?
    Dík.
    Ospravedlňujem sa za vstup , reagujem na Lenuškinu otázku. Sledovať podľa dodávateľa je žiadúce v každom prípade, ak by išlo o FO . Ak vaše platby v hotovosti tejto FO za kal.rok prevýšia sumu 100 tis. Sk, vznikne vám oznamovacia povinnosť.

    Simonab je offline (nepripojený) Simonab

    Simonab
    Teraz sa už vo väčšine programov dá aj v peňažnom denníku zadávať IČO dodávateľa a tým pádom to máš aj odsledované. Ak by ti to na konci roka prešvihlo 100 000,- program ti to ukáže.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.