Zavrieť

Porady

Vanilkové struky

Ahojte poraďáci, neviete mi prosím poradiť, kde by som dostala kúpiť vanilkové struky? Inšpirovali ma babské rady z predch. príspevku.
Som z Vých. Slovenska. Ďakujem za radu. Pekný deň.
Usporiadat
mbclo mbclo

mbclo je offline (nepripojený) mbclo

Asi pred cca. dvomi týždňami som ju videl v B. Bystrici, v supermarkete Terno, v oddelení exotické ovocie, 2 struky madagaskarskej vanilky á 99,- Sk. Prepokladám, že by mala byť v ponuke aj v ďalších marketoch Terno po celom Slovensku. Inak, vanilkové struky ponúka každá lepšia internetová predajňa korenín. V porovnaní s cenou v Terne je však drahšia, jeden struk stojí asi toľko, ako ponúkané 2 struky v Terne.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
v kazdych lepsich potravinach, hypermarketoch.
ak by si prisla do ke, povedala by som ti v ss aj v ktorych
0 0
natascha natascha

natascha je offline (nepripojený) natascha

Bola by som rada, Tiny77, ak poradíš
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja som minule vanilku objavila v obchode so sypanými čajmi, teda ľudovo v čajovni.
V takej ampulke bol jeden lusk ale už sa nepamätám, koľko stál.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tiny, napíš, prosím, kde si videla ten vanilkový lusk, lebo už mi dochádza vanilkový cukor a neviem nikde zohnať. Kupovávala som v Carrefour-i, ale prestali objednávať. Vraj to nik nekupoval. Ja som nikto? Ešte viem o jednej Bio-predajni, ale tam predávajú len naraz 2.
Malá rada Ak si budete kupovať vanilkový lusk a bude v sáčku, mierne ho skúste ohnúť. Ak vám praske, nekupujte, je vyschnutý. Ak sa poddá, bude pružný, je v poriadku.
1 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Marína Pozri príspevok
Tiny, napíš, prosím, kde si videla ten vanilkový lusk, lebo už mi dochádza vanilkový cukor a neviem nikde zohnať. Kupovávala som v Carrefour-i, ale prestali objednávať. Vraj to nik nekupoval. Ja som nikto? Ešte viem o jednej Bio-predajni, ale tam predávajú len naraz 2.
Malá rada Ak si budete kupovať vanilkový lusk a bude v sáčku, mierne ho skúste ohnúť. Ak vám praske, nekupujte, je vyschnutý. Ak sa poddá, bude pružný, je v poriadku.
Evička,
mal by byť v sklenenej ampulke, nie v sáčku. Pôjdem aj ja pozrieť do Carrefouru, je tam predajňa so sypanými čajmi. ak bude v balení po 2 ks, rozdelím sa s Tebou a pošlem. Ak nie budem hľadať ďalej...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vlastička, je to od Teba milé. Toho struku v sáčku sa netreba báť, je dobre hermeticky uzavretý v dvojitom obale. Už ľutujem, že som nekúpila tie dva kusy v ampulke, Teraz ich nemajú. Ja som naraz z oboch nechcela robiť cukor, lebo z jedného mi vystačí dosť dlho a mala som obavy, že ten druhý vyschne.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Marína Pozri príspevok
Vlastička, je to od Teba milé. Toho struku v sáčku sa netreba báť, je dobre hermeticky uzavretý v dvojitom obale. Už ľutujem, že som nekúpila tie dva kusy v ampulke, Teraz ich nemajú. Ja som naraz z oboch nechcela robiť cukor, lebo z jedného mi vystačí dosť dlho a mala som obavy, že ten druhý vyschne.
Marína, ako vyrábaš cukor z vanilkových strukov?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Narežem lusk po dĺžke, vyškrabem jadierka. Nezľakni sa, že je ich len na špičku noža. Lusk pokrájam na kúsky. Do mixéra(taký, čo má v nádobe nože dole) dám cca 1 dcl kryšt. cukru a vanik. jadierka aj s luskom. Rozmixujem a preosejem cez sito. Znova dám do mixéra 1 dcl cukru a to, čo mi ostalo na site. Znova rozmixujem a zopakujem ešte raz. Ja si ešte ten zostatok po vanik.lusku nechávam v malej nádobke a prípadne ešte raz použijem. Niekomu sa takýto cukor zdá drahý, ale predstav si koľko je vanilínového cukru v jednom sáčku a koľko si vyrobíš. Beatka, možno budeš prekvapená jeho vôňou a chuťou, pretože vonia aj chutí inak ako vanilínový, som však presvedčená, že budeš spokojná a nebude to chémia. Jediné, čo Ti môže prekážať, ak napr. dáš do šľahačky, že v nej budú drobulinké hnedé zrniečka. Mne to však neprekáža. Niekto si dáva len celý lusk do prášk. cukru a ten nasiakne vôňou, nie je však taká výrazná, ako keď lusk rozmixuješ.
1 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Marínočka, ďakujem Ti pekne. Určite to vyskúšam, lebo môj syn zbožňuje chuť a vôňu vanilky. Ja som už zháňala vanilkové struky, ale bohužiaľ som ich nevidela nikde v obchode, tak dúfam, že sa mi ich podarí zohnať.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Evička kdeže si? Struk mám pre teba, ale telefón len vyzváňa a vyzváňa...
Mám ho poslať cez kábel?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vlastička, už som tu a medzitým som už virtuálne bola aj s Tebou. Ty si pravý poklad a čo je najcennejšie, plníš človeku želania aj vtedy, keď ich on ešte ani nevysloví, len mu víria v hlave. Vďaka.
Naposledy upravil Marína : 16.04.07 at 20:51 Dôvod: prilepenie obrázku
Vlastičke.jpg  
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Evička ďakujem za vyznanie, ale Ty si pre mňa urobila oveľa viac, už čakám na zaslanie punčoch z Pro Sanity, ktoré si mi sprostredkovala. Len škoda, že som ten struk nezohnala, resp. neposlala minulý týždeň, bol by z nich väčší osoh...
A blahoželám!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zo srdca ďakujem.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Dievčence, neviete si predstaviť aký mám dobrý pocit, keď som si prečítala túto tému Až dnes som si ju otvorila a neľutujem...vyžaruje v nej z vaších príspevkov toľko lásky a vďačnej pomoci druhému....Hlavne Vlasta a Marína, som rada, že Porada je aj ľudská a krásna a našli sa tu aj priatelia, ktorí si pomáhajú aj napriek toľkej práce a zhonoch.
Cmuk
PS: a ako je dobre na srdiečku, keď vás do nemocnice prídu pozrieť poraďáci
Naposledy upravil ALDA : 17.04.07 at 10:31
0 0
Vicki Vicki

Vicki je offline (nepripojený) Vicki

Teraz sa to už začalo predávať aj v Metre...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

ALDA Pozri príspevok
Dievčence, neviete si predstaviť aký mám dobrý pocit, keď som si prečítala túto tému Až dnes som si ju otvorila a neľutujem...vyžaruje v nej z vaších príspevkov toľko lásky a vďačnej pomoci druhému....Hlavne Vlasta a Marína, som rada, že Porada je aj ľudská a krásna a našli sa tu aj priatelia, ktorí si pomáhajú aj napriek toľkej práce a zhonoch.
Cmuk
PS: a ako je dobre na srdiečku, keď vás do nemocnice prídu pozrieť poraďáci
Veru Helka, veľmi dobrý pocit.
0 0
tajgr tajgr

tajgr je offline (nepripojený) tajgr

natascha Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, neviete mi prosím poradiť, kde by som dostala kúpiť vanilkové struky? Inšpirovali ma babské rady z predch. príspevku.
Som z Vých. Slovenska. Ďakujem za radu. Pekný deň.
Ja uz dlho nakupujem vanilku v jednom eshope, ktorý sa na vanilku specializuje www.Vanilkove-Lusky.cz.
Dorucuju tovar v pohode na Slovensko, myslim ze postovne bolo cca 2€, ked som pred vianocami objednaval. Maju dost siroky vyber a asi najlepsie ceny co som zatial videl. Najviac sa vyplati kupit vacsie balenie, napr 10, alebo 20 strukov, potom sa da dostat na cenu okolo 50 centov za jednu vanilku. Delime si potom to balenie cela rodina.
Kvalita je super. Ked porovnam s vanikou co som kupil v Marks and Spencer alebo s tou zosusenou od Kotany co sa predava v hypermarketoch za 2,7€, tak to v tom eshope zozenies za zlomok ceny a v niekolkonasobne vyssej kvalite. Vrele odporucam.
2 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

myslím, že baby si už poradili , téma je stará 3 roky.
0 0
tajgr tajgr

tajgr je offline (nepripojený) tajgr

willma Pozri príspevok
myslím, že baby si už poradili , téma je stará 3 roky.
Myslim ze tema je stale aktualna a citaju ju okrem bab ktore spominas aj dalsie stovky ludi.
Nikde v predchadzajucich prispevkoch som podobne informacie ako v mojom prispevku nenasiel, preto si myslim, ze moj prispevok mal pridanu hodnotu pre vsetkych poradakov.
Prepac, ale ta tvoja poznamka moc pridanu hodnotu nemala.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať