Zavrieť

Porady

Starkl

maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Včera sa mi dostal do rúk katalóg Starkla. Sú tam krásne veci, tak sa chcem opýtať aké s ním máte skúsenosti. Či je to také keď to doma podrastie pekné, ako na tých obrázkoch.
Ďakujem
Usporiadat
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Ak môžem odporučiť....nič nekupovať, skutočne nechcem robiť antireklamu,
ale veľa mojich známych sa popálilo, pokiaľ sa jedná o semienka, tie si človek
kúpi aj v normálnom obchode, a pokiaľ sa jedná o predpestované sadenice,
myslím si, sú príliš krehké na to, aby prežili transport Slov.poštou. Muselo by
sa fakt jednať o nejakú špeciálnu odrodu, aby som si niečo objednala, ale len
preto, že inde nikde by som ju nezohnala, iba u Starkla...Ale fotky v katalógoch majú fakt bombové ! Aj sa som zvedavá na ďalšie názory.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Je celkom v pohode. Mamina uz ma odtial vselico. Odporucam aj Rastlinky do schranky - lacnejsie a rovnaka kvalita. Ja som mala odtial citronovnik a natalsku slivku. Rastli nadherne niekolko mesiacov, kym som ich nepresadila do nevhodneho substratu (som sa konecne presvedcila, ze nie je hlina ako hlina ). Takze skoncili v kosi.
0 0
Topas Topas

Topas je offline (nepripojený) Topas

Ja som so Starklom veľmi spokojná. Mám od nich tuje smaragdové, jahody, ríbezle a egreše a v budúcnosti určite ešte niečo kúpim.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
aj ja mám dobré skúsenosti, jahody, egreše, aj ruže úplne v pohode.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lion Topoľčany
Ak môžem odporučiť....nič nekupovať, skutočne nechcem robiť antireklamu,
ale veľa mojich známych sa popálilo, pokiaľ sa jedná o semienka, tie si človek
kúpi aj v normálnom obchode, a pokiaľ sa jedná o predpestované sadenice,
myslím si, sú príliš krehké na to, aby prežili transport Slov.poštou. Muselo by
sa fakt jednať o nejakú špeciálnu odrodu, aby som si niečo objednala, ale len
preto, že inde nikde by som ju nezohnala, iba u Starkla...Ale fotky v katalógoch majú fakt bombové ! Aj sa som zvedavá na ďalšie názory.
No tak toto je určite antireklama, ja mám od Starkl-a rôzne výpestky, kvety, prišli mi poštou a nič sa nepoškodilo, už 12 rokov mám mini kiwi Picolo, ktoré mi každý rok rodí a je z neho veľmi dobrý džem, každý rok máme asi 1 vedro plodov, taktiež ťahavé ruže prežili aj vlaňajšie silné mrazy a snehy, naopak stromkové ruže z Baumax-u, ktoré sú cenovo drahšie ako tie od Starkl-a mi nielen vymrzli, ale aj viac sadeníc sa mi neprijalo. Nie je mi osobne blízka ani jedna zo spomínaných firiem, ani nikoho zainteresovaného odtiaľ nepoznám, ale takúto reklamu si nezaslúžia. I keď je pravdou, že sú cenovo náročnejší.
1 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Je drahý, všetky tieto na fotografiach krásne veci dostanete kúpiť v Poľsku ani nie za polovicu z jeho ceny bez fotoponuky, vybrať si môžete na vlastné očí a podľa vkusu.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Kolenčík
Je drahý, všetky tieto na fotografiach krásne veci dostanete kúpiť v Poľsku ani nie za polovicu z jeho ceny bez fotoponuky, vybrať si môžete na vlastné očí a podľa vkusu.
a prirátaj si k tej cene aj benzín ta a späť a zabitý jeden deň
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

zaujímalo by ma kde konkrétne v Poľsku sa dajú kúpiť?
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Blízko hranic, jedno z najbližších je v Spitkowiciach. Z Jablonky smerom na Rabku /Krakov/
0 0
lipe lipe

lipe je offline (nepripojený) lipe

So Starklom mám dobré skúsenosti už 20 rokov.K tej otázke či aj doma
budú tie výpestky také pekné ako na fotografiach,len toľko,že o každú
priesadu sa treba starať, dať jej čo patrí ( živiny, chem.ochranu... )a potom budú ako tie na fotkách.
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

ja mám celkom dobré skúsenosti mala som slivku - tá je v pohode, krásny oleander - tiež vydarený, ale ťahavé ruže miesto červených biele kríčky - inak sú tiež pekné.

budem istotne ešte objednávať ríbezle, ak má niekto skúsenosti aké sú dobré môže poradiť - Chcem červené a cierne.

Majte sa Aldan
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja tiež obdivujem Starkl, ale len na obrázku, lebo sa mi zdajú strašne drahí ... radšej veľa dobrých kamarátok, ktoré sa podelia o rastlinky...

Ríbezle neviem (pre Aldan), ale skús hybrid čiernej ríbezle a čučoriedky. Bože, rýchlo ma nenapadá, ako sa volá, ale napr. Ostratice to ponúkajú. Keď ma napadne názov, ešte doplním. Mám v záhrade 1 krík, ročne ozbieram 5litrové vedierko plodov, je to nenáročná, vďačná rastlinka, bobule veľké,vynikajúcej chuti aj v surovom ale ešte lepšie v kompótovom stave
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Už viem! Josta!
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Ale tá sa dá jednoducho namnožiť doma a keď ju pekne strihaš rastie krásne ako "vianošny stromček"
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Mariannka, josta je kríženec ríbezle a egreša. Aspoň naša.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Marína
Mariannka, josta je kríženec ríbezle a egreša. Aspoň naša.
Aj naša. Ale džem je z nej výborný!
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Marína
Mariannka, josta je kríženec ríbezle a egreša. Aspoň naša.
No vidíš - a tá moja čučoriedky a ríbezle! A volá sa tiež josta... Už ani na tej matrike nevedia, čo robia
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ďakujem, objednám a uvidíííme.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

jess
a prirátaj si k tej cene aj benzín ta a späť a zabitý jeden deň
Škoda, že som si neuložila jednu prezentáciu o fotkách v katalógoch, priložila by som ju tu teraz. Tie nádherné kríky sú "zdvojené".
Súhlasím s Kolenčíkom, ceny aj s benzínom sú oveľa nižšie, ako katalógové s poštovným. A máš aj výlet, kvetinový trh v Poľsku treba vidieť, je to zážitok. A nehovorím o tom, že nakúpiš nielen kvety, ale aj krowky, syry a čo nechceš.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Betka, dobre sa Ti hovorí, keď bývaš za rohom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať