Zavrieť

Porady

zivnostnikove naklady na ubytovanie pocas sluzobnej cesty

Dobry den,
som zivnostnik, trvale bydlisko mam v Presove ale momentalne budem pracovat par mesiacov na projekte v Bratislave. Je mi jasne, ze cestovne z presova do bratislavy a spat si mozem zaratat do nakladov ako naklady na sluzobnu cestu. Mozem si ale zaratat do tychto nakladov aj naklady na ubytovanie v Bratislave? Ak by to bolo mozne, je potom nejaky rozdiel, ci si prenajmem byt alebo budem byvat na ubytovni?
dakujem za skoru odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    gaga je offline (nepripojený) gaga

    gaga
    Otázka pre diskutujúcich: nevyhnutné výdavky súvisiace so služobnou cestou sú všetky výdavky, ktoré sa dajú preukázať - ako ste správne povedali - ale ja dokážem preukázať, že na tejto služobnej ceste som kdesi raňajkovala, obedovala, atd a mám doklad o zaplatení, t.j. sú to pre mňa nevyhnutné výdavky, ktoré si tiež uplatním v daňových nákladoch. Tzn. nie podľa zák. o cestovných náhradach, ale to, čo mi umožňuje ustanovenie zákona o dani z príjmu:
    § 19, ods. 2, písm. e/ výdavky daňovníka s príjmami podľa § 6 vynaložené v súvislosti s výkonom činnosti, z ktorej príjmy sú predmetom dane, vykonávenej v inom mieste, ako je miesto, v ktorom túto činnosť pravidelne vykonáva, to vo výške výdavkov na ubytovanie, dopravu hromadnými dopravnými prostriedkami a na "nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste".

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    gabriela, ja viem dokazat vselico....že som minula v blave na SC, ....aj ten novy pulovrik by som si nekupila, keby som tam prave nebola a nahodou mi ho nebolo treba, lebo som sa poliala kavou...Potvorka, spekulujes? A mas pravdu.. Ale kedze ranajky či iná potrava nesuvisi s podnikanim, neprinasa príjem..atd, (aj ked by som to celkom tak netvrdila, ved hladnému sa len o chlebe sníva a tym padom nevie pracovat)..a dnes vieme, že este nemame nárok na diety... takze NIC!!
    Ale hladajme, ak treba, co by sa dalo a ako...
    Alebo išlo o čosi ine a ja som si poriadne neprecitala tvoj prispevok? :-)

    zivnostnikove naklady na ubytovanie pocas sluzobnej cesty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.