Zavrieť

Porady

nápoje pre zamestnancov

Môžete mi niekto poradiť/odobriť? Na pracovnisku nie je pitná voda, zamestnanci si kupuju minerálku, ja ju učtujem do soc. nákladov, ale do daňových. Dá sa to tak? Alebo aj s nápojmi nesmie prekročiť stravné 80 Sk?Ak môžem použiť daňový náklad, je nejaký limit?(pitný režim ?) Možno sa to zdá maličkosť, ale suma je dosť veľká...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nad 30 stupňov C sme mohli v lete dávať do nákladov, ale ako je to v zime tam, kde nie je pitná voda - veru neviem.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    neviem, nemám s tým skúsenosti, ale nedalo by sa to nejako "ošetriť" cez internú smernicu?

    v zime síce nie je 30 stupňov, ale pretože sa kúri o 106 - vzduch je suchý, hrdlo vysychá, ústa prahnú po osviežení, krv hustne, myslenie stráca prevádzkovú rýchlosť...

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    gabri
    Môžete mi niekto poradiť/odobriť? Na pracovnisku nie je pitná voda, zamestnanci si kupuju minerálku, ja ju učtujem do soc. nákladov, ale do daňových. Dá sa to tak? Alebo aj s nápojmi nesmie prekročiť stravné 80 Sk?Ak môžem použiť daňový náklad, je nejaký limit?(pitný režim ?) Možno sa to zdá maličkosť, ale suma je dosť veľká...
    my sme dávali do nákladov vodu od DOLPHINU - automat a vytkli nám to, vraj do nákladov iba v sťažených prac.podmienkách! , alebo zo SF.

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    Vraj, keď je potvrdenie, že nie je na pracovisku pitná voda /potvrdenie asi od hygienika/, je to daňový náklad.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    sway
    my sme dávali do nákladov vodu od DOLPHINU - automat a vytkli nám to, vraj do nákladov iba v sťažených prac.podmienkách! , alebo zo SF.
    "Vodomat" od Dolphinu sme tiež dávali do repre (spolu s pohárikmi, miešatkami a pod.). Myslím si ale, že keď tam nikde nie je pitná voda, tak sa jedná o sťažené podmienky a keď si to viete obhájiť - čo viete - tak by som to dala ako daňové.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Ak je daňový výdavok obyčajná voda z vodovodu, prečo by nemohla byť donesená, ak tej obyčajnej tam niet?

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Suhlasim s dom-om a ricij-om. V pripade ak nie je na pracovisku pitna voda tak je povinnostou zamestnavatela ju pre zamestnancov zabezpecit, tak mu to uklada zakonnik prace. V pripade ak na pracovisku pitna voda je, tak ani vodu od Dophinu, ci od koho, rovnako ako kavu nemozno uctovat do danovo uznatelnych nakladov. Tomu sa ani necudujem ze to danovy urad neuznal. Pred danovou kontroulou sa to obhaji povinnostou podla zakonnika prace, pitnym rezimom a znizenou produktivitou, eventualne narusenim vyrobneho procesu v pripade ze by si zamestnanci mali chodit kupovat vodu podla potreby.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Chcem sa opýtať, kde zaúčtujete napr. čaj,kávu čo sa kupuje pre zamestnancov, aby nepili len čistú vodu napr.v zimu(teplý čaj)?

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Maxinka Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, kde zaúčtujete napr. čaj,kávu čo sa kupuje pre zamestnancov, aby nepili len čistú vodu napr.v zimu(teplý čaj)?
    DAKUJEM!!!!!!!!!!!!/!/

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Maxinka Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, kde zaúčtujete napr. čaj,kávu čo sa kupuje pre zamestnancov, aby nepili len čistú vodu napr.v zimu(teplý čaj)?
    PROSIM!!!!!!
    Neviem či mi niekto pomôže, mám to dať na 513 AA alebo kde to dávate VY?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Maxinka Pozri príspevok
    PROSIM!!!!!!
    Neviem či mi niekto pomôže, mám to dať na 513 AA alebo kde to dávate VY?
    Ja to účtujem na 513...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Maxinka Pozri príspevok
    PROSIM!!!!!!
    Neviem či mi niekto pomôže, mám to dať na 513 AA alebo kde to dávate VY?
    Iba ochranné nápoje sú daňovo uznané. Ostatné je repre 513.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.