Zavrieť

Porady

Nová verzia OLYMP

Olympáci,
k dispozícii je nová verzia 5.60 - nech sa páči: http://www.kros.sk/11729
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ďakujem, mám ho už stiashnutý, hlavne je tam nové tlačivo Hlásenie o vyúčtovaní dane... čo sa týka daň. bonusu.
    Mám ale problém, v Časti III kde sú zamestnanci mi do riadku č.2 nepíše datum narodenia. Rodné č. vypíše dobre. Čo s tým ?
    Oldi, Tebe to tam píše ???
    Pekný večer nedelný

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Ja osobne nepracujem s Olympom (len OMEGA) ale spýtam sa kolegýň, otestujeme a dám vedieť, dobre ?! Pekný deň! Už pondelkový :-)

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Už to mám, konečná podoba Hlásenia v Olympe buje až v dalšom vylepšení koncom januára - tak vraveli v Žiline. Na to je čas do konca marca
    Pekný večer :-)
    Čo znamená to ICQ a čísla, vidím to pri viacerých prispevkoch.
    Naposledy upravil Manual : 10.01.05 at 18:17

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    ICQ je program sluziaci na rychlu komunikaciu a vymienanie si nazorov a to cislo je adresa daneho cloveka

    Indiana je offline (nepripojený) Indiana

    Indiana
    Manual
    Ďakujem, mám ho už stiashnutý, hlavne je tam nové tlačivo Hlásenie o vyúčtovaní dane... čo sa týka daň. bonusu.
    Mám ale problém, v Časti III kde sú zamestnanci mi do riadku č.2 nepíše datum narodenia. Rodné č. vypíše dobre. Čo s tým ?
    Oldi, Tebe to tam píše ???
    Pekný večer nedelný
    Podľa poučenia k tomuto tlačivu sa Dátum narodenia uvádza len u cudzích štátnych príslušníkov, ktorý mimochodom nemajú rodné číslo.

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    Indiana
    Podľa poučenia k tomuto tlačivu sa Dátum narodenia uvádza len u cudzích štátnych príslušníkov, ktorý mimochodom nemajú rodné číslo.
    to som nevedel takze potom je to tlacivo v poriadku

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Ahojte všetci, možno Vás bude zaujímať, že v stredu - 26.01.2005 som bola na školení OLYMP a o.i. nás upozornili na to, že vo verzii 5.60 neodporúčajú robiť ročné zúčtovanie dane, lebo robí chyby. Takže si radšej z webu stiahnite verziu 5.7x.

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    M0NIKA
    Ahojte všetci, možno Vás bude zaujímať, že v stredu - 26.01.2005 som bola na školení OLYMP a o.i. nás upozornili na to, že vo verzii 5.60 neodporúčajú robiť ročné zúčtovanie dane, lebo robí chyby. Takže si radšej z webu stiahnite verziu 5.7x.
    ano maju pravdu treba na to verziu 5.7x mam to odskusane

    luba3 je offline (nepripojený) luba3

    Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac luba3
    Včera som si stiahla verziu OLYMP 5.71.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Manual
    Ďakujem, mám ho už stiashnutý, hlavne je tam nové tlačivo Hlásenie o vyúčtovaní dane... čo sa týka daň. bonusu.
    Mám ale problém, v Časti III kde sú zamestnanci mi do riadku č.2 nepíše datum narodenia. Rodné č. vypíše dobre. Čo s tým ?
    Oldi, Tebe to tam píše ???
    Pekný večer nedelný
    Ahoj Manual, vrátim sa k Tvojmu dotazu...
    Ja som to hlásenie dnes tlačila vo verzii 5.71 a tiež mi tam rodné čísla nenapísal. Nemôže to byť o tom, že čo koho do našich rodných čísel? Nezdá sa mi to, ale tiež potom nerozumiem tomu, prečo to nerobí automaticky....

    A keď vidím, že robíš s týmto hlásením, mohol (mohla) by si mi, prosím, poradiť? Ja ho robím prvýkrát... .
    Keď mám iba dvoch zamestnancov a jednu študentku, no okrem nich som mala v priebehu roka 59 DVP - musím ich do tohoto hlásenia vypisovať všetkých?
    Olymp mi vypísal všetkých a nepáči sa mi na tom jedna vec: v posledných 3 "okienkach" mám toho istého človeka (robil zakaždým niečo iné) a nevyzerá to veľmi dobre....

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Monika,
    s tým datumom narodenia je to tak, že sa vyplňuje len vtedy, ak má zamestnanec trvalý pobyt mimo SR. Pozri vysvetlivky na prvej strane hlásenia dole k časti III. Ja som na to došiel až potom.
    S tými dohodármi nemám skúsenosť, ja nemám ani jedného.Myslím, že by tam mali byť všetci, lebo oni teraz nemajú daň jednorazovo vysporiadanú ako vtedy keď bola 10% pre DOVP do 3000,- Sk. Asi tolko.
    Pekný večer...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Až si robila Ročné zúčtovanie preddavkov v staršej verzii ako je 5.71, a mala si zamestnancov, čo si uplatňovali bonus na deti, tak Ti to vytlačí špatne. V ročnom zúčtovaní nebudeš mať uvedený daňový bonus. Keď ho budeš tlačiť vo verzii 5.71, tak to musíš opraviť. Mzdy... Ročné zúčtovanie... Generuj... Oprav... a potom Ti to vytlačí dobre.
    Pekný večer...

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Manual, ďakujem, ja som to zatiaľ neštudovala vôbec - ušetril(a) (si on alebo ona? - ak to nie je tajomstvo ) si mi čas a paniku.
    Ďakujem aj za to upozornenie. Robila som to už v 5.71 a bonusy nemám, takže mám o starosť menej.
    Príjemnú zábavu s PORADOU Ti želám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.