Zavrieť

Porady

úhrada faktúry cez cestovné náhrady

Neviem sa rozhodnúť, čo robiť. Vodič MKD /zamestnanec/ bol na pracovnej ceste v Česku, kde sa mu pokazil ťahač. Dal ho opraviť a uhradil fa, ktorú mu tam vystavili. Ako zaúčtovať úhradu fa, keď výdavkový doklad je priložený pri cesťaku. Akým kurzom? Kurzom vyúčtovania pracovnej cesty
20. 12. alebo 18.12. , kedy to bolo skutočne platené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak je fa vystavená na firmu , tak by som ju nedávala k cestovnému príkazu .

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Fa je vystavená na firmu, je zaúčtovaná zvlášť, iba úhrada fa ide vlastne z poskytnutej zálohy na pracovnú cestu. Tieto doklady doniesol zamestnanec na vyúčtovanie.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    kalkulka
    Fa je vystavená na firmu, je zaúčtovaná zvlášť, iba úhrada fa ide vlastne z poskytnutej zálohy na pracovnú cestu. Tieto doklady doniesol zamestnanec na vyúčtovanie.
    Alicka, pokiaľ necháš faktúru pri vyúčtovaní PC (boli to vedľajšie výdavky!) , tak prepočítaš kurzom dňa zúčtovania PC.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Veď práve v tom mám dilemu. Mám to považovať za deň uskutočnenia účtovného prípadu, kedy všetky výdavky prepočítavam kurzom zúčtovania cesťaku, takže v tomto prípade, keďže ide o vedľajšie výdavky mohla by som aj túto úhradu fa účtovať dňom vyúčtovania SC. Tiež som takto uvažovala. Snáď to bude takto správne.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    kalkulka
    Neviem sa rozhodnúť, čo robiť. Vodič MKD /zamestnanec/ bol na pracovnej ceste v Česku, kde sa mu pokazil ťahač. Dal ho opraviť a uhradil fa, ktorú mu tam vystavili. Ako zaúčtovať úhradu fa, keď výdavkový doklad je priložený pri cesťaku. Akým kurzom? Kurzom vyúčtovania pracovnej cesty
    20. 12. alebo 18.12. , kedy to bolo skutočne platené?
    Ja by som to do cesťáku nedávala.
    Máš predsa účtovaný preddavok 335/211.
    Urob len zúčtovanie opravy 511/335 dátumom na danej faktúre.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Fa už máme zaúčtovanú zvlášť.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    kalkulka
    Fa už máme zaúčtovanú zvlášť.
    Však to nie je problém vysporiadať :
    335/211
    511/321
    321/335

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Veď presne tak to mám. Mne išlo iba o použitie kurzu.

    úhrada faktúry cez cestovné náhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.