Zavrieť

Porady

inventura ku koncu roka

Dobry den,
chcela by som poprosit o radu. Mam zivnostnika, ktory ma kvetinarstvo. Ku koncu roka urobil inventuru tovaru a na sklade ma tovar v hodnote 120 000 sk. Moja otazka znie - hodnota tovaru je pripocitatelna polozka k zakladu dane alebo sa objavi iba vo vykaze o majetku a zavazkoch a neovplyvni danove priznanie ? Doteraz som neuctovala zivnostnika s tovarom takze nechcem spravit chybu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ANYMex je offline (nepripojený) ANYMex

    ANYMex
    Jednoznačne stačí stav zásob zistený inventúrou len zapísať do výkazu o majetku a záväzkoch.

    Pripočitateľná položka to nie je.
    A ja mám jednu otázočku. živnostník vedie JÚ má veľkoobchod a maloobchod so suvenírmi.Musí viesť sklad a skladové zásoby.Pýtam sa kvôli koncoročnej inventúre.
    Ďakujem !

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    nemusel by, ak nema sklad, ale tovar v predajni. Potom sa urobi kontrola: poč.stav + nakup mínus koneč.stav a rozdiel by mal byt jasny v trzbách. Koneč.stav podlieha inventúre.

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    Ako sa skontroluje, či rozdiel je jasný v tržbách? Čo keď v tržbách malo byť viacej? Osobná spotreba atď...Nemala by sa podľa Postupov účtovania v JÚ viesť kniha zásob a to v jednotkách množstva a v peňažných jednotkách?

    Maruska4 je offline (nepripojený) Maruska4

    Maruska4
    Chcem poprosiť o odpoved,
    Sme sro-čka, vediem PU, na konci roka po iventarizácii na konci roka mám stav zásob cca 250.000,-Sk. Zaujímalo by ma či táto suma bude pripočítateľnou položkou k ZD pri daňovom priznaní
    za r.2006. Vopred pekne ďakujem za odpoved.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Maruska4
    Chcem poprosiť o odpoved,
    Sme sro-čka, vediem PU, na konci roka po iventarizácii na konci roka mám stav zásob cca 250.000,-Sk. Zaujímalo by ma či táto suma bude pripočítateľnou položkou k ZD pri daňovom priznaní
    za r.2006. Vopred pekne ďakujem za odpoved.
    V prvom rade treba vedieť, či účtujete spôsob "A" alebo "B". A potom, aké zásoby ste mali na začitku roka. Pripočítateľná položka to nie je, ale spôsob účtovania môže daňový základ zvýšiť...

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Maruska4
    Chcem poprosiť o odpoved,
    Sme sro-čka, vediem PU, na konci roka po iventarizácii na konci roka mám stav zásob cca 250.000,-Sk. Zaujímalo by ma či táto suma bude pripočítateľnou položkou k ZD pri daňovom priznaní
    za r.2006. Vopred pekne ďakujem za odpoved.
    Ak účtuješ spôsobom B, tj. nákup tovaru 504/321,211, tak na konci roka zaúčtuješ hodnotu zásob na 132/504. A tým pádom budú náklady v správnej výške.

    inventura ku koncu roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.