Zavrieť

Porady

SZCO pouziva sukromne auto

... ma zaplatenu Dan z motorovych vozidiel, vedie si knihu jazd... Ako to v praxi zauctuje v JU (nie je platca DPH)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Náhrady za spotrebované PHL a základná sadzba náhrady ( ak na ňu vzniká nárok ) sa účtujú do prevádzkovej réžie.

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    zakladna sadzba nahrady (ak na nu vznika narok) - kedy na nu vznika narok? :-)
    ... a dam to do prevadzkovej rezie ako Interny doklad?
    Mozem to zauctovat ako jeden uctovny zapis na konci roka?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    § 19 ods.2 písm.e/Zákona o dani z príjmov
    e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami, nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste a v súvislosti s činnosťou vykonávanou v zahraničí aj suma do výšky 40 % nároku na stravné podľa osobitného predpisu;87) ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    ajty
    ... ako je to s tym internym dokladom a zauctovanim na konci roka???
    Musí si urobiť "cesťák" ako zamestnanci a potom riadne VPD v členení prevádzková réžia

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Stačí CP raz za mesiac na základe evidencie jázd , spočítať a vypísať na konečnú sumu výdavkový pokladničný doklad , ktorý zaučtuješ v peňažnom denníku ako výdaj pokladna ...oproti zápis výdavky ovplyvňujúce ZD-prevádzková réžia .

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ahojte ešte napíšem jeden spôsob, možno sa tiež hodí, mala som aj taký prípad, že si podnikateľ na konci roka interným dokladom zaúčtoval cestovné náhrady bez pohybu fin. prostriedkov a akurát sme mali aj danovú kontrolu a nebol s tým žiadny problém.

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    tak, tak... presne na toto som myslel.... musim urobit pohyb v pokladni? Neda sa to urobit internym dokladom???

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    ajty
    tak, tak... presne na toto som myslel.... musim urobit pohyb v pokladni? Neda sa to urobit internym dokladom???
    Dá - aj ja to robím bez pohybu finančných prostriedkov.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Účtovanie náhrady + priem. spotreby nie je nákup - nevydávaš peniaze z pokladne - kľudne ID nepeňažné operácie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pepa
    Účtovanie náhrady + priem. spotreby nie je nákup - nevydávaš peniaze z pokladne - kľudne ID nepeňažné operácie.

    Súhlasím , že sa to môže aj ID ako nepeňažná operácia v rámci účtovných uzávierkových operácii v prípade zaúčtovania jednou položkou za celý rok .Ale ak by sa niekto rozhodol cez pokladňu , tak je to tiež správne i keď to nie je nákup .

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    ajty Pozri príspevok
    ... ma zaplatenu Dan z motorovych vozidiel, vedie si knihu jazd... Ako to v praxi zauctuje v JU (nie je platca DPH)?
    Auto nezaradené do majetku firmy - účtujeme len cestovné náhrady. Môžem do VOZD zaučtovať aj daň z motorových vozidiel?? ďakujem za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.