Zavrieť

Porady

Príjem z s.r.o. a príjem zo živnosti

Prosím o radu. Podnikateľka bola prvý polrok živnostníčkou. Z toho vyplýva, že je povinná podať daňové priznanie typu B. V II. polroku prešla z FO na PO (s.r.o.), kde bola zamestnaná a mala taktiež príjem zo závislej činnosti. Ako má postupovať s.r.o.? Asi musí vydať potvrdenie o zdaniteľnej mzde, ktorú podnikateľka zahnie do daňového priznania FO. Vysvetľujem si to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Johanka
    ...ÁNO .
    Pýtam sa hlavne preto, lebo v s.r.o. mala minimálnu mzdu. Z toho vyplýva, že preddavky na DzP neplatila. Ale keď jej tento príjem pripočítam k príjmom zo živnosti, tak jej výjde, že z tohto príjmu musí zaplatiť daň. Tak?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    vgabka
    Pýtam sa hlavne preto, lebo v s.r.o. mala minimálnu mzdu. Z toho vyplýva, že preddavky na DzP neplatila. Ale keď jej tento príjem pripočítam k príjmom zo živnosti, tak jej výjde, že z tohto príjmu musí zaplatiť daň. Tak?
    Daň zaplatí z celkových príjmov, nemôžeš to vzťahovať iba na závislú činnosť.

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    benka
    Daň zaplatí z celkových príjmov, nemôžeš to vzťahovať iba na závislú činnosť.
    Tak som to aj myslela - rozdelím tieto príjmy podľa paragrafov (lebo okrem toho má príjem z prenájmu). Ale v konečnom dôsledku mi to vychádza tak, že keď daň predtým neplatila, tak teraz tento príjem sa zdaní - príjmy zo živnosti má totiž dosť vysoké.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    vgabka
    Tak som to aj myslela - rozdelím tieto príjmy podľa paragrafov (lebo okrem toho má príjem z prenájmu). Ale v konečnom dôsledku mi to vychádza tak, že keď daň predtým neplatila, tak teraz tento príjem sa zdaní - príjmy zo živnosti má totiž dosť vysoké.
    Skôr by som to formuloval, že zdaní príjmy zo živnosti a z prenájmu, ale v konečnom dôsledku to je jedno. V ďalšom roku by bolo dobré sa troška pohrať s klasifikáciou príjmov a s možnosťami optimalizácie daňovej a odvodovej povinnosti.
    Naposledy upravil Milan Benka : 07.02.07 at 06:47 Dôvod: Oprava gramatickej chyby

    Príjem z s.r.o. a príjem zo živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.