Zavrieť

Porady

Dedicske konanie - novoobjaveny majetok

impulzívny optimista
Ahojte poradaci, nemate nahodou niekto vzor navrhu na zacatie konania o novoobjavenom majetku porucitela?
Dakujem za pomoc.
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Gapo Pozri príspevok
Vidím, že lepšie je nemať nič a je po starostiach.
Aj tak ďakujem za snahu
nuž voľakedy bol oveľa iný vzťah k pôde ako teraz (mať "zeme" - to bolo na vrchole snaženia).
.... ale nevieš (nevieme), čo ešte bude .. a možno o pár rokov aj budeš rád, že tú pôdu vlastníš. Nie je to až také strašné .. v podstate raz äv januári) spravíš DP a prípadne nejakú nájomnú zmluvu (dokonca nemusí byť ani písomná).
.. No a potom už len "zarábaš" ťažké prachy ... a na DzP nezabudnúť - toto už len na odľahčenie
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
No, my s bratom, sme tiež po babke zdedili nejaké role. Nie je to veľa, ale keďže to obhospodaruje družstvo, spísali s nami zmluvu o dlhodobom prenájme. Oni nám zas na "oplátku" poskytli pôdu, ktorú neobrábajú. Tú sme my zase dali do prenájmu jednému hospodáriacemu roľníkovi.
Pôdu som síce prihlásila na mestskom úrade, ale daň platí ten roľník. A tento rok som prvýkrát dostala od družstva nájom, bolo to 2,97 €.
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. však ty si už "rentiérka" .. ... ja zase 4 parenice (fajné boli ... )
Naposledy upravil Katy a R : 06.07.11 at 19:55
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
... ...
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

liba2 Pozri príspevok
Mária, prosím, vieš poradiť spôsob ako sa zisťuje to podčiarknuté ? mám ten istý problém.
Ďakujem
Napíš mi čísla LV, kataster obce a jej okres. Ja Ti odpíšem u koho sa máš hlásiť za člena. Je to otázka 5-10 minút, ale opis spôsobu hľadania možno pol hodiny.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
[QUOTE Nie je to až také strašné .. v podstate raz äv januári) spravíš DP a prípadne nejakú nájomnú zmluvu (dokonca nemusí byť ani písomná).
.. No a potom už len "zarábaš" ťažké prachy ... a na DzP nezabudnúť - toto už len na odľahčenie[/QUOTE]
No však práve, neviem nič a ani či musím podať nejaké daňové priznanie,
mám niekde behať a zisťovať čo a kde a kto? Alebo sa ohlási nejaký užívateľ sám? Však doteraz to určite niekto obhospodaroval.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Gapo Pozri príspevok
No však práve, neviem nič a ani či musím podať nejaké daňové priznanie,
mám niekde behať a zisťovať čo a kde a kto? Alebo sa ohlási nejaký užívateľ sám? Však doteraz to určite niekto obhospodaroval.
no nehovor, že nikto v rodine nevie nič o tých pozemkoch
.. ak sa ti nechce zisťovať .. využi ponuku, čo si vyššie dostal (myslím, že platí aj pre teba)
inak - všetko je na webe http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...type=1&aid=930
.. aj tu na porade nájdeš témy k podaniu DP (hlavne v januári sa táto problematika rieši)
http://www.porada.sk/t155334-dan-z-n...da%F2+pozemkov
http://www.porada.sk/t71806-prenajom...da%F2+pozemkov
Naposledy upravil Katy a R : 07.07.11 at 17:03
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... prosím Vás, je stanovená nejaká lehota, v rámci ktorej sú dediči "povinní" požiadať o nové dedičské konanie z titulu novoobjaveného majetku? Alebo je to na ich uvážení, kedy tak urobia?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Števko, my sme o dodatočné dedičské konanie žiadali po skoro 60 rokoch od úmrtia právneho predchodcu, myslím, že lehota nie je určená.
Pozri § 175x a následne §§ 42/3 a 79/1,2 Zák. 99/1963 Zb. a n.p. Občiansky súdny poriadok

§ 175x
(1) Ak sa objaví po právoplatnosti uznesenia, ktorým sa konanie o dedičstve skončilo, alebo po vydaní osvedčenia o dedičstve (§ 175zca) nejaký poručiteľov majetok, prípadne aj dlh, súd na návrh (§ 42 ods. 3 a § 79 ods. 1 a 2) vykoná o tomto majetku konanie o dedičstve. Ak sa objaví iba dlh poručiteľa, konanie o dedičstve sa nevykoná.
(2) V odôvodnených prípadoch, najmä na podnet súdu, notára, štátneho orgánu alebo orgánu územnej samosprávy, môže súd o majetku uvedenom v odseku 1 začať konanie aj bez návrhu.
Naposledy upravil Marína : 28.10.12 at 20:33
3 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Premlčujú sa všetky práva okrem vlastníckeho (§ 100 obč.z.).
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať