Zavrieť

Porady

Ako vystaviť faktúru???

Ahojte poraďáci,

chcem sa spýtať na jednu vec. Čo robiť v prípade, ak nemám údaje ako sú IČO, DIČ, IČ DPH a potrebujem súrne vystaviť faktúru. Všetko je to zavinené lajdáckosťou nášho šéfa. Podpisuje zmluvy, ktoré si sám vyhotovuje bez takýchto dôležitých náležitostí.... Upozornený bol na to už asi x-krát, ale to je tak, ako by človek hrach o stenu hádzal. Ja neviem, čo robiť. Kolegynka mi poradila, aby som zistila rodné číslo dotyčného a tak vystavila faktúru. No neuspela som opäť. Ja už naozaj neviem, ako na neho. Tlačia ma termíny a stojí mi tu práca kvôli jednej faktúre.
Ak viete ako takýto problém vyriešiť, dajte mi prosím vedieť....

P.S.: dokedy budeme doplácať na našich nadriadených????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Skús si pohľadať údaje na internete. IČO ak je to FO- živnostenský register, ak PO obchodný register, a IČ DPH na drsr.sk zoznam platiteľov.

    maryann je offline (nepripojený) maryann

    maryann
    Ďakujem za pomoc, no nenašlo mi to nič . Zadala som meno, priezvisko, adresu.... no a nič mi to nevyhodilo....

    Som bezradná

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Je vôbec SZČO? Skús zadať len meno a priezvisko, oni niekedy zvyknú uvádzať adresu podnikania, ktorá nie je totožná s adresou bydliska. Alebo len mesto, nie ulicu.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Neviem o čo sa jedná, ale SZČO môže vystaviť fa aj súkromnej osobe, ktorá nemá pridelené DIČ, IČ DPH a IČO. Stačí jej adresa.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    maryann
    Ahojte poraďáci,

    chcem sa spýtať na jednu vec. Čo robiť v prípade, ak nemám údaje ako sú IČO, DIČ, IČ DPH a potrebujem súrne vystaviť faktúru. Všetko je to zavinené lajdáckosťou nášho šéfa. Podpisuje zmluvy, ktoré si sám vyhotovuje bez takýchto dôležitých náležitostí.... Upozornený bol na to už asi x-krát, ale to je tak, ako by človek hrach o stenu hádzal. Ja neviem, čo robiť. Kolegynka mi poradila, aby som zistila rodné číslo dotyčného a tak vystavila faktúru. No neuspela som opäť. Ja už naozaj neviem, ako na neho. Tlačia ma termíny a stojí mi tu práca kvôli jednej faktúre.
    Ak viete ako takýto problém vyriešiť, dajte mi prosím vedieť....

    P.S.: dokedy budeme doplácať na našich nadriadených????
    Aká to môže byť zmluva bez identifikácie proti strany ? Asi neplatná .
    Nech pomôže teraz šéf a zistí údaje odberateľa .

    maryann je offline (nepripojený) maryann

    maryann
    Zita5
    Aká to môže byť zmluva bez identifikácie proti strany ? Asi neplatná .
    Nech pomôže teraz šéf a zistí údaje odberateľa .
    On mi na to dnes povedal, že už mu volal viackrát no "chlap mu to stále neposlal". Podotýkam, že už je to 2 týždne, čo mu to pripomínam. Je to neskutočné, tak ja sa tu rozčuľujem, keď on to má totálne v paži...... Asi by som mala k práci zaujať taký postoj ako má on a bola by som kľudná... (no ale moje svedomie nie ).

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    maryann
    On mi na to dnes povedal, že už mu volal viackrát no "chlap mu to stále neposlal". Podotýkam, že už je to 2 týždne, čo mu to pripomínam. Je to neskutočné, tak ja sa tu rozčuľujem, keď on to má totálne v paži...... Asi by som mala k práci zaujať taký postoj ako má on a bola by som kľudná... (no ale moje svedomie nie ).
    Nuž podľa mňa je zmluva neplatná , a ak ste dodávali tovar resp. služby na základe odfláknutej zmluvy , možno to už ani nebudete mať komu vyfakturovať ...aj to je možné .
    Naposledy upravil Zita5 : 08.02.07 at 08:05

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    maryann
    On mi na to dnes povedal, že už mu volal viackrát no "chlap mu to stále neposlal". Podotýkam, že už je to 2 týždne, čo mu to pripomínam. Je to neskutočné, tak ja sa tu rozčuľujem, keď on to má totálne v paži...... Asi by som mala k práci zaujať taký postoj ako má on a bola by som kľudná... (no ale moje svedomie nie ).
    Tak si skús od šéfa vypýtať tlf. kontakt a zavolaj mu Ty...

    Ako vystaviť faktúru???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.