Zavrieť

Porady

danovy bonus - danove priznanie

ahojte poradaci, moze si osoba, ktora za rok 2006 nezarobila ani korunu (bola evidovana na urade prace), podat danove priznanie a uplatnit si iba danovy bonus na deti?? Ma dve nezaopatrene deti a nemala si to kde uplatnit, nakolko nepracovala. Je rozvedena.
dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fialka m
ahojte poradaci, moze si osoba, ktora za rok 2006 nezarobila ani korunu (bola evidovana na urade prace), podat danove priznanie a uplatnit si iba danovy bonus na deti?? Ma dve nezaopatrene deti a nemala si to kde uplatnit, nakolko nepracovala. Je rozvedena.
dakujem
Nie, nemôže.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Nie nemože si uplatniť,nemala splnenú podmienku podľa § 33 a to ,že nemala zdaniteľné príjmy vo výške 6 násob.min.mzdy.podľa § 5 alebo 6.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

fialka m
ahojte poradaci, moze si osoba, ktora za rok 2006 nezarobila ani korunu (bola evidovana na urade prace), podat danove priznanie a uplatnit si iba danovy bonus na deti?? Ma dve nezaopatrene deti a nemala si to kde uplatnit, nakolko nepracovala. Je rozvedena.
dakujem
Ak nemala zdaniteľný príjem za rok 2006 min. 42.450,-- Sk, nemá nárok na uplatnenie daňového bonusu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Daňový bonus sa môže uplatniť iba v tom prípade ak má zdaniteľný príjem, teda čiastkový základ dane.
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

smith
Daňový bonus sa môže uplatniť iba v tom prípade ak má zdaniteľný príjem, teda čiastkový základ dane.
otázka:
Ak je DZ 100.000,-sk tak daň je19.000,-
potom na 1 dieťa DB je 6480,- a o túto sumu znížim daň, teda 19.000 - 6480= 12.520,-sk ie daň, ktorú mám aj zaplatiť do 31.3.2007. Je to tak?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

gutan52
otázka:
Ak je DZ 100.000,-sk tak daň je19.000,-
potom na 1 dieťa DB je 6480,- a o túto sumu znížim daň, teda 19.000 - 6480= 12.520,-sk ie daň, ktorú mám aj zaplatiť do 31.3.2007. Je to tak?
Áno, je to tak.
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Do kolkých rokov sa u študujúceho "dieťaťa" priznáva DB?
Môže si ho daňovník odpísať, aj keď "dieťa " študuje - a mal 25r. 4.2.2006? a je na prvej dennej VŠ.
Naposledy upravil gutan52 : 08.02.07 at 15:10
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Anja111
Áno, je to tak.
Poďakovať som sa za odobrenie zabudol - takže : úctivo ďakujem JG
Naposledy upravil gutan52 : 08.02.07 at 15:12
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

gutan52
Do kolkých rokov sa u študujúceho "dieťaťa" priznáva DB?


Môže si ho daňovník odpísať, aj keď "dieťa " študuje - a mal 25r. 4.2.2006? a je na prvej dennej VŠ.
DO 25 ROKOV. Daňovník si môže uplatniť DB za mesiace január a február.
0 0
hulala hulala

hulala je offline (nepripojený) hulala

Dobry den,

prosim vas o radu. V r. 2006 som pracovala jeden mesiac a mala som hruby prijem 24 tis. Sk. Od polovice februara som sla na matersku a bolo mi vyplatene 82555 SK. Potom mi stat plati 4980 Sk mesacne. Rada by som vedela, aky dan. bonus si mozem uplatnit a co sa mi presne rata za prijem do dan. priznania. Docitala som sa, ze prijem musi byt vacsi ako 42450, no neviem ci moj je alebo nie. Dakujem.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

hulala
Dobry den,

prosim vas o radu. V r. 2006 som pracovala jeden mesiac a mala som hruby prijem 24 tis. Sk. Od polovice februara som sla na matersku a bolo mi vyplatene 82555 SK. Potom mi stat plati 4980 Sk mesacne. Rada by som vedela, aky dan. bonus si mozem uplatnit a co sa mi presne rata za prijem do dan. priznania. Docitala som sa, ze prijem musi byt vacsi ako 42450, no neviem ci moj je alebo nie. Dakujem.
Daňový bonus vo výške 540,- Sk x počet mesiacov /podľa toho kedy sa dieťatko narodilo/.
Do daňového priznania sa ti ráta hrubý príjem od zamestnávateľa /prečo nepožiadaš o ročné zúčtovanie ?/
0 0
hulala hulala

hulala je offline (nepripojený) hulala

Dakujem za bleskovu odpoved. Stale som si robila priznanie sama. Takze moj prijem nie je aj materska, ktoru mi stat zaplatil?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

hulala
Dakujem za bleskovu odpoved. Stale som si robila priznanie sama. Takze moj prijem nie je aj materska, ktoru mi stat zaplatil?
Dobre, dobre - len som sa pýtala
Nie materské nie je zdaniteľným príjmom.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

hulala
Dakujem za bleskovu odpoved. Stale som si robila priznanie sama. Takze moj prijem nie je aj materska, ktoru mi stat zaplatil?
Materská je príjem, ale neplatí sa z neho daň. Počíta sa len do príjmu manžela/manželky pri uplatňovaní NČ na manželku/manžela.
0 0
hulala hulala

hulala je offline (nepripojený) hulala

Nevadi, ze si sa pytala , to je predsa zadarmo spytat sa ...
Ked sa materska nerata, tak teraz tomu vobec nerozumiem ako si mozem uplatnit bonus na dieta, ked moj prijem je len 24 tis. a neprevysuje tych 42450 zakonom stanovenych. Alebo pletiem dve veci spolu?
Este jednu otazocku mam ... dieta sa mi narodilo v zahranici v marci a na trvaly pobyt bolo prihlasene az v juli. Ma to tiez vplyv na dan. bonus a mam si pocet mesiacov ratat az od jula alebo od marca?
DAKUJEM na stokrat!
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ALE POZOR!!!!!!!!
Nemôžeš si uplatniť DB lebo si nedosiahla potrebný príjem!!!!
0 0
hulala hulala

hulala je offline (nepripojený) hulala

Takze nemozem ... Erika napisala, ze ano, no asi jej uslo, ze prijem je len 24 tis. ... V tom pripade je pocet mesiacov s ohladom na trvaly pobyt dietata irelevantny. Aspon tomu tak rozumiem. Dakujem.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Nie nepletieš, som sem bežala naspäť bo ma to napadlo. Podanie DP má u teba "zmysel" len preto, že sa ti vráti daň - inak by si DP nemusela vôbec podať.
0 0
hulala hulala

hulala je offline (nepripojený) hulala

Uz som to pochopila uplne cele. Najprv to vyzeralo primitivne jednoducho, potom som sa zamotala do toho s tym dan. bonusom, ale opat som sa vratila k povodnemu vyplneniu dan. priznania, ze tam dam len 24 tis. a ze mi vratia preplatok na dani a o ostatne sa nestaram. Ked uz v tomto roku budem cely rok na materskej, tak uz si nepodam dan. priznanie .... pochopila som. DAKUJEM este raz. Opat ma porada.sk nesklamala! Pekny den zelam.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

hulala
Uz som to pochopila uplne cele. Najprv to vyzeralo primitivne jednoducho, potom som sa zamotala do toho s tym dan. bonusom, ale opat som sa vratila k povodnemu vyplneniu dan. priznania, ze tam dam len 24 tis. a ze mi vratia preplatok na dani a o ostatne sa nestaram. Ked uz v tomto roku budem cely rok na materskej, tak uz si nepodam dan. priznanie .... pochopila som. DAKUJEM este raz. Opat ma porada.sk nesklamala! Pekny den zelam.
Na daňový bonus nech si nárokuje manžel
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať