Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane a starobný dôchodok

Ahoj poraďáci
môžem urobiť starobnému dôchodcovi zamestnanému na pracovnú zmluvu od 01.04.2006 do konca roka 2006 ročné zúčtovanie dane alebo si bude musieť podať daňové priznanie. Odpočítateľnú položku som mu nedávala nakoľko bol na začiatku poberateľom SD. Má nárok aj na odpoč.položku 90816,- Sk????
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    stanuss
    Ahoj poraďáci
    môžem urobiť starobnému dôchodcovi zamestnanému na pracovnú zmluvu od 01.04.2006 do konca roka 2006 ročné zúčtovanie dane alebo si bude musieť podať daňové priznanie. Odpočítateľnú položku som mu nedávala nakoľko bol na začiatku poberateľom SD. Má nárok aj na odpoč.položku 90816,- Sk????
    Ďakujem
    Môžeš urobiť RZD ale pokiaľ bol k 1.1.2006 už starobným dôchodcom tak nárok na odpočet 90.816 nemá. Len keby mal nízky dôchodok tak mu môžeš odrátať 90.816 - jeho dôchodok

    Doplnenie : Samozrejme pri mojej odpovedi som predpokladala že zamestnanec mal príjem vyšší ako 45.408.
    Príjem nižší ako 45.408 spomenula Anja v príspevku nižšie :-)
    Naposledy upravil katkaj : 09.02.07 at 08:11 Dôvod: Doplnenie

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    stanuss
    Ahoj poraďáci
    môžem urobiť starobnému dôchodcovi zamestnanému na pracovnú zmluvu od 01.04.2006 do konca roka 2006 ročné zúčtovanie dane alebo si bude musieť podať daňové priznanie. Odpočítateľnú položku som mu nedávala nakoľko bol na začiatku poberateľom SD. Má nárok aj na odpoč.položku 90816,- Sk????
    Ďakujem
    Odpoveď na Tvoje otázky závisí aj od výšky zdaniteľných príjmov dôchodcu za rok 2006. Ak boli nižšie ako 45408,-- Sk, tak sa mu oplatí urobiť si DP a DU mu uhradenú daň vráti...
    Nárok na odpočítateľnú položku má len v prípade, že jeho dôchodok bol nižší ako 90816,-- Sk. Jej výšku zistíš ako rozdiel medzi NČ a jeho dôchodkom za rok 2006.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Môžem urobiť RV zamestnancovi,ktorý odišiel v 6/2006 do predčastného starobného dôchodku.Mal vyplatené odchodné a dovolenku

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    vema
    Môžem urobiť RV zamestnancovi,ktorý odišiel v 6/2006 do predčastného starobného dôchodku.Mal vyplatené odchodné a dovolenku
    Ak mal príjem vyšší ako 45408 tak môžeš

    ročné zúčtovanie dane a starobný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.