Zavrieť

Porady

dan uroky banka

učtOVNíčKA
Poraďte
Ako účtujete prosím daň z úrokov banka ?
Ďakujem
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

domi2
Poraďte
Ako účtujete prosím daň z úrokov banka ?
Ďakujem
341/221........
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

domi2
Poraďte
Ako účtujete prosím daň z úrokov banka ?
Ďakujem
Daň z úrokov 341/221.
0 0
domi2 domi2

domi2 je offline (nepripojený) domi2

učtOVNíčKA
To znamená, že si ju môžem odrátať pri daňovom priznaní ?
Ja som ju dávala vždy do ostatných daní a poplatkov to je že na figu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

domi2
To znamená, že si ju môžem odrátať pri daňovom priznaní ?
Ja som ju dávala vždy do ostatných daní a poplatkov to je že na figu.
Táto daň z úrokov je Zrážková daň, v DP sa odpočíta, ako preddavok dane.
0 0
domi2 domi2

domi2 je offline (nepripojený) domi2

učtOVNíčKA
Ďakujem Twenty práve to opravujem ale účet 341 mám mínusový môže tak byť ?
0 0
mudroš mudroš

mudroš je offline (nepripojený) mudroš

Účet 341 je aktívny alebo pasívny podľa jeho konečného zostatku.
Ak sú zaúčtované iba preddavky (aj zrazená daň z úrokov), tak máte daňovú pohľadávku a zostatok je na strane Má Dať.
Ale ak budete na konci roka mať daňovú povinnosť, tak sa to pravdepodobne zmení.
V súvahe sa bude vykazovať na strane aktív, ak po zaúčtovaní daňovej povinnosti bude preplatok na dani (daňová pohľadávka). Ak po zaúčtovaní daňovej povinnosti vznikne nedoplatok na dani, tak to bude daňový záväzok a v súvahe sa vykáže na strane pasív.
0 0
Vikt Vikt

Vikt je offline (nepripojený) Vikt

A ako to zuctovat ak na ucte 341 mam zrazkovu dan z urokov vo vyske 34 Sk a v roku mi vychadza strata.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Vikt Pozri príspevok
A ako to zuctovat ak na ucte 341 mam zrazkovu dan z urokov vo vyske 34 Sk a v roku mi vychadza strata.
V tom prípade to preúčtuješ Má dať 591/341 Dal. A tým pádom budeš to mať vysporiadané.
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
smith Pozri príspevok
V tom prípade to preúčtuješ Má dať 591/341 Dal. A tým pádom budeš to mať vysporiadané.
A nemôžem to nechať na preddavkoch a použiť v ďalšom roku, resp. v ďalších obdobiach?
0 0
andrea55 andrea55

andrea55 je offline (nepripojený) andrea55

nie nemozes
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
A teraz takáto otázka:
PO vykázala zisk, ale vzhľadom k tomu, že umorila stratu z predchádzajúcich období, nevznikla jej daňová povinnosť. Čo s daňou, ktorá je zaúčtovaná na účte 341. z úrokov? Ani v tomto prípade sa nemôže nechať v zostatku a použiť v ďalších obdobiach? Ja som to tak v roku 2005 urobila a mala som to odsúhlasené na školení.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Vianocka Pozri príspevok
A teraz takáto otázka:
PO vykázala zisk, ale vzhľadom k tomu, že umorila stratu z predchádzajúcich období, nevznikla jej daňová povinnosť. Čo s daňou, ktorá je zaúčtovaná na účte 341. z úrokov? Ani v tomto prípade sa nemôže nechať v zostatku a použiť v ďalších obdobiach? Ja som to tak v roku 2005 urobila a mala som to odsúhlasené na školení.
Urobila si dobre
0 0
mudroš mudroš

mudroš je offline (nepripojený) mudroš

smith Pozri príspevok
V tom prípade to preúčtuješ Má dať 591/341 Dal. A tým pádom budeš to mať vysporiadané.
To už predsa dávno neplatí.
Ak daňovník nemá v danom roku daňovú povinnosť, zrazená daň z úrokov zostáva naďalej preddavok na daň. Buď si to nechá ako zaplatené preddavky, alebo požiada DÚ o vrátenie.
0 0
MANAGERIA MANAGERIA

MANAGERIA je offline (nepripojený) MANAGERIA

Niekedy riadne panikárin
Zváž
Predpis 591/341
daň 341 /221

Pomôckou ti bude ajpodrobnývýpisz banky , len sa poriadne sústreĎ
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mudroš Pozri príspevok
To už predsa dávno neplatí.
Ak daňovník nemá v danom roku daňovú povinnosť, zrazená daň z úrokov zostáva naďalej preddavok na daň. Buď si to nechá ako zaplatené preddavky, alebo požiada DÚ o vrátenie.

Ďakujem som zase o niečo múdrejší.
0 0
Monika68 Monika68

Monika68 je offline (nepripojený) Monika68

mudroš Pozri príspevok
To už predsa dávno neplatí.
Ak daňovník nemá v danom roku daňovú povinnosť, zrazená daň z úrokov zostáva naďalej preddavok na daň. Buď si to nechá ako zaplatené preddavky, alebo požiada DÚ o vrátenie.
Už som sa zľakla, že som urobila chybu....
V roku 2005 sme vykázali stratu a zrazenú daň z úrokov na účte som preniesla na účte 341 do roku 2006. V roku 2006 máme zisk, môžem teda túto zaplatenú daň z úrokov na účte v roku 2005 spolu so zaplatenou daňou z úrokov na účte v roku 2006 použiť v DP za rok 2006 ako zaplatený preddavok na daň? Bude to tak OK?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Monika68 Pozri príspevok
Už som sa zľakla, že som urobila chybu....
V roku 2005 sme vykázali stratu a zrazenú daň z úrokov na účte som preniesla na účte 341 do roku 2006. V roku 2006 máme zisk, môžem teda túto zaplatenú daň z úrokov na účte v roku 2005 spolu so zaplatenou daňou z úrokov na účte v roku 2006 použiť v DP za rok 2006 ako zaplatený preddavok na daň? Bude to tak OK?
Áno, bude to OK.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Zaujímalo by ma, že keď ani v roku 2006 nebudem mať od čoho odpočítať tento preddavok na daň z roku 2005 na účte 341, prenesiem ho aj do roku 2007, resp. donekonečna a potom v období v ktorom budem ziskový, odpočítam si zostatok od daňovej povinnosti?

V daňovom priznaní uvádzam úhrnnú sumu(za všetky roky) vybratých preddavkov podľa §43 alebo iba sumu vybratých preddavkov za bežný rok?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

M3G Pozri príspevok
Zaujímalo by ma, že keď ani v roku 2006 nebudem mať od čoho odpočítať tento preddavok na daň z roku 2005 na účte 341, prenesiem ho aj do roku 2007, resp. donekonečna a potom v období v ktorom budem ziskový, odpočítam si zostatok od daňovej povinnosti?

V daňovom priznaní uvádzam úhrnnú sumu(za všetky roky) vybratých preddavkov podľa §43 alebo iba sumu vybratých preddavkov za bežný rok?
Správcu dane môžeš požiadať o vrátenie preplatku.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

liba2 Pozri príspevok
Správcu dane môžeš požiadať o vrátenie preplatku.
Len doplním - pokiaľ je takto vybraný preddavok vyšší ako 100 Sk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať