Zavrieť

Porady

Pokladna alebo PC ?

Cafte. Chcem sa Vas spytat ci musim kupit pokladnu alebo staci pc ak chcem zacat podnikat - chcem prevadzkovat elektronicky obchod. Predavat budem pre fyzicke osoby.
Viem ze miesto pokladne staci mat fiskalny modul ale neviem ci nestaci mat iba nejaky ekonomicky soft (napr. alfa od krosu) a klasicky tlacit faktury. Alebo aj vtedy je treba prilozit nejaky blok ? Ako sa to potom registruje na urade ? Ak je treba minimalne fiskalny modul poradte mi prosim konkretny produkt. Vobec sa v tom neorietujem.
Prosim poradte ake su moznosti a budem rad ak pridate aj konkretne nazvy softverov, firiem a modulov na tlac dokladov. diki moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    no toto by zaujimalo i mna... Tiez mam zaujem o rozbehnutie internetoveho obchodu, kde budem ponukat suciastky na vozidla atd. Zaujimam ma, ci je nutne potrebna pokladna, ale je mozne toto riesit pomocou faktury a prijmovych a vydajovych dokladov. dakujem.

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    No, predpokladám, že keďže u oboch má ísť o internetový obchod, tak nebudete od zákazníkov prijímať hotovosť. Takže reg. pokladňu nepotrebujete, vystavíte faktúru, platby budú prebiehať vo vzťahu k vám bezhotovostne (prevod, dobierka...).

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    lover Pozri príspevok
    A ak budem niektory tovar dorucovat osobne, za co budem inkasovat hotovost??
    s tovarom dorucis fakturu a vyplneny PPD, ERP nepotrebujes.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    lover Pozri príspevok
    A ak budem niektory tovar dorucovat osobne, za co budem inkasovat hotovost??
    No - za tovar!
    Vážnejšie: ak sa nejedná o internetový obchod (zásielkový), ale o prijímanie objednávok cez internet s vybavovaním zákazníka osbne, tak by som rozhodne nešpekuloval a kúpil ERP. Je to najjednoduchšie, možno aj najlacnejšie riešenie. Odskúšané - asi najmä pizzeriami.
    Neviem si predstaviť pri väčšom pohybe tovaru vystavovanie faktúr.

    radEg je offline (nepripojený) radEg

    radEg
    k.i.n.o. Pozri príspevok
    No, predpokladám, že keďže u oboch má ísť o internetový obchod, tak nebudete od zákazníkov prijímať hotovosť. Takže reg. pokladňu nepotrebujete, vystavíte faktúru, platby budú prebiehať vo vzťahu k vám bezhotovostne (prevod, dobierka...).
    NOoo takze mi staci vlastnit nejaky softver na tlac faktur (poradte aky) pc a klasicku tlaciaren a mozem ficat. V tomto pripade sa musia faktury tlacit v dovch verziach alebo ako to je prosiim skuste sa vzit do internetoveho obchodovania a troska rozpisat sa ako cela fakturacia/uctovnictvo prebieha.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    radEg Pozri príspevok
    NOoo takze mi staci vlastnit nejaky softver na tlac faktur (poradte aky) pc a klasicku tlaciaren a mozem ficat. V tomto pripade sa musia faktury tlacit v dovch verziach alebo ako to je prosiim skuste sa vzit do internetoveho obchodovania a troska rozpisat sa ako cela fakturacia/uctovnictvo prebieha.
    Alfa je na toto výborná (stiahni si demo www.kros.sk, nie je fin. náročná, fakturácie je jednoduchá a krásne robí aj sklady - príjem, výdaj ide automaticky, tým že vystavíš faktúru. Faktúru vystavíš 2 x , jedna ostáva v účtovníctve, druhá ide zákazníkovi.

    radEg je offline (nepripojený) radEg

    radEg
    sway Pozri príspevok
    Alfa je na toto výborná (stiahni si demo www.kros.sk, nie je fin. náročná, fakturácie je jednoduchá a krásne robí aj sklady - príjem, výdaj ide automaticky, tým že vystavíš faktúru. Faktúru vystavíš 2 x , jedna ostáva v účtovníctve, druhá ide zákazníkovi.
    Dik za info

    monr je offline (nepripojený) monr

    monika monr
    mozno by stacil aj soft na tlac blockov, cez PC. Ku klasickemu pocitacu mat pripojenu tlaciaren blockov a vytlacit blocek a dat odberatelovi.

    radEg je offline (nepripojený) radEg

    radEg
    monr Pozri príspevok
    mozno by stacil aj soft na tlac blockov, cez PC. Ku klasickemu pocitacu mat pripojenu tlaciaren blockov a vytlacit blocek a dat odberatelovi.
    To je mozne. Ale tlaciaren blockov nanic ine nevyuzijes a nieje najlacnejsia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.