Zavrieť

Porady

Rezerva na dovolenky v Pohode

Vedel by mi niekto poradiť, ako najjednoduchšie vytvoriť rezervu na nevyčerpané dovolenky v Pohode?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Klára2 Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradiť, ako najjednoduchšie vytvoriť rezervu na nevyčerpané dovolenky v Pohode?
    Vypísať si nevyčerpanú dovolenku, primerku za 4.Q a pekne násobiť. Potom interným dokladom zaúčtovať. Ináč to asi nejde.

    Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

    Klára2
    Ďakujem, ešte stále nie som v Pohode úplne doma a vraj niektoré softy majú na to tlač. zostavu, preto moja lenivosť tajne dúfala. Nevadí, porátame...
    Ešte raz vďaka.

    klimako je offline (nepripojený) klimako

    klimako
    ahojte,
    nasla som rezervy v pohode:
    mzdy-december-ctrl+t-rezerva na nevyčerpanú dovolenku
    katka

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    A na rezervu na dovolenku sa použije priemerka, ktorá sa používala v 4.Q? Alebo sa má použiť tá priemerka, ktorá bude v 1.Q?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dada Pozri príspevok
    A na rezervu na dovolenku sa použije priemerka, ktorá sa používala v 4.Q? Alebo sa má použiť tá priemerka, ktorá bude v 1.Q?
    Priemerka za 4Q 2008. Upresním: v 4 Q sme používali priemerku z 3.Q, takže pri R, kedže o nich účtujeme v 4.Q., použijeme priemerku z miezd v 4Q.
    Naposledy upravil Tweety : 23.01.09 at 11:41 Dôvod: upresnenie

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Tweety Pozri príspevok
    Priemerka za 4Q 2008.
    Tak potom Pohoda robí správne tú rezervu, lebo tam dáva priemerku, ktorá bola použitá v 4.Q/08.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Ja keď som si dala vytlačiť rezervy z decembrových výplat, tak tam bola priemerka, ktorá sa používala v 4q a tá je zo miezd 3q. A to sa mi nezdá dobré, lebo by tam mal byť priemer z 10,11,12/08.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kája. Pozri príspevok
    Ja keď som si dala vytlačiť rezervy z decembrových výplat, tak tam bola priemerka, ktorá sa používala v 4q a tá je zo miezd 3q. A to sa mi nezdá dobré, lebo by tam mal byť priemer z 10,11,12/08.
    Áno, použijeme priemer z miezd 4Q.

    Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely
    § 134
    (1) Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely (ďalej len "priemerný zárobok") zisťuje zamestnávateľ zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období.

    (2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.
    Naposledy upravil Tweety : 23.01.09 at 11:44 Dôvod: § 134

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Kája. Pozri príspevok
    Ja keď som si dala vytlačiť rezervy z decembrových výplat, tak tam bola priemerka, ktorá sa používala v 4q a tá je zo miezd 3q. A to sa mi nezdá dobré, lebo by tam mal byť priemer z 10,11,12/08.
    Veď práve preto sa pýtam, ktorý priemer sa má použiť na tú rezervu, či ten, čo sa používal v 4.Q/08 alebo ten, čo sa použije v 1.Q/09. ?

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    No ten čo sa bude používať v 1q. A preto si myslím, že rezerva sa bude v Pohode bude dať vytlačiť až v januárových výplatách, ale samozrejme už v Eurách.

    janeb je offline (nepripojený) janeb

    janeb
    použije sa priemerka 4Q a musí sa to zaúčtovať cez interný doklad. To čo je v tlačových zostavách je len podklad k zaúčtovaniu rezervy na nevyčerpanú dovolenku 2008. V roku 2009 keď sa bude rezerva čerpať tak sa použije aktuálny priemer - nie je to presné, ale preto je to rezerva.

    DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

    DARJA22
    Vivi Pozri príspevok
    musim robit rezervu na dovolenky aj vtedy,ak uctujem v jednoduchom uctovnictve?
    NIE

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    pytam sa,lebo mam POhodu JU a tam mi to porata,kolko to je - myslela som,ze to nahodim cez interny doklad - cize to netreba????

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Ahojte,
    vytlačila som si Rezervu na nevyčerpanú dovolenku -niečo mi tam nesedí /aspoň si myslím/

    Máme zamestnancov - ZPS-károv, do zdravotnej poisťovne zamestnávateľ odvádza 5% z hrubej mzdy a nie 10%.

    Odvody do zdravotnej poisťovne sú v poriadku /5%/
    Pri rezerve na nevyčerpanú dovolenku mi vypočíta 10%.

    Nemá z Vás niekto podobný problém? - alebo mám niečo zle nastavené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.