Zavrieť

Porady

Kúpa spoločnosti

Spoločnosť A, s.r.o. kúpila spoločnosť B, s.r.o. a to: v sume ktorú spoločnosť A, s.r.o. zaplatila bolo ZI, vysporiadanie úveru ktorý spoločnosť B, s.r.o. mala v banke a ešte niečo k tomu navyše. Ako to mám účtovať?
Pomôžete mi prosím? Potrebujem to vedieť aj pri spoločnosti A aj B.
Na túto otázku ste už odpovedali, odpoveď môžete ešte vylepšiť.
Usporiadať podľa času

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka
Porubka Pozri príspevok
Spoločnosť A, s.r.o. kúpila spoločnosť B, s.r.o. a to: v sume ktorú spoločnosť A, s.r.o. zaplatila bolo ZI, vysporiadanie úveru ktorý spoločnosť B, s.r.o. mala v banke a ešte niečo k tomu navyše. Ako to mám účtovať?
Pomôžete mi prosím? Potrebujem to vedieť aj pri spoločnosti A aj B.
Na základe akej zmluvy "kúpila" spol.A spoločnosť B?
Zmluva o prevode obch.podielu, zmluva o predaji podniku ?

zk24 je offline (nepripojený) zk24

zk24
Pepete Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti s touto firmou: kúpa spoločnosti?
Nemam skusenosti, ale ta stranka mi prisla strasne usmevna.

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

peterknazeje
Pepete Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti s touto firmou:?
presne tak, zabavna firma, webstranka na szm, ziaden nazov firmy a k tomu:
"vieme zachrániť hnuteľný aj nehnuteľný majetok, ktorý podlieha titulu exekúcie."
"Odkúpime akúkoľvek zadlženú firmu v akomkoľvek stave."

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

AdaMtiM
Prosím o radu. Kupujeme časť spoločnosti - len jej jednu činnosť , preberieme priestor predajne, tovar a vybavenie /PC,nábytok,../ . Nič iné, ani záväzky, ani pohľadávky .... . Cena je dohodnutá za tovar a vybavenie + niečo navyše=cena za samotný predaj činnosti. Ako zaúčtujem tú kúpnu cenu "niečo navyše"? Ako goodwill? V novelizácii dane z príjmu pre rok 2011 je, že tento goodwill , resp. jeho odpisy už budú daňový náklad, je to naozaj tak? na daň. riaditeľstve mi k tomu nevedeli veľa povedať. A ešte na faktúre od predávajúceho bude aj DPH? pri predaji podniku by nemala byť, ale oni tvrdia že nám ju na fa dajú..... čo teda s tým? Ďakujem moc, v tomto som teda úplne mimo.....pomôže každá rada.

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
podľa mňa to nie je predaj časti podniku. DPH tam patrí - obstarávate majetok.
Kupujete priestory, zásoby, nepreberáte P ani Z, ani zamestnancov. predajňa je asi v prenájme, či nie?
Je to podľa mňa obstaranie majetku a prechod práv z prípadnej NZ - to však aj tak uzavriete novú.
Cena je vykalkulovaná podľa popisu - rozpočítaš na jednotlivé komponenty, zaradíš, naskladníš.

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

AdaMtiM
Preberáme aj zamestnancov cez prechod práv. Len na zmluve aj fa bude presne rozpoložkované ...napr PC = cena atď. A bude tam aj cena za predaj "podniku" ...jedna samostatná položka a tu neviem čo s tým. Táto suma navyše sa nebude dať rozpočítať k ostatnému/ navýšiť cenu tovaru, majetku.... / , musí zostať samostatne aby bolo jasné, že za to predáva /resp. nám odstupuje/ tú časť svojej činnosti predávajúci a my to kupujeme. Ďakujem za ochotu sa mi venovať .....

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
najlepšie cez právnika.
Predaj časti podniku je bez DPH
podľa popisu to predaj nie je a ani predávajúci nechce DPH vynechať.
Tak neviem.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.