Zavrieť

Porady

RZD a zdanená výhra v súťaži

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu v tomto prípade. Máme zamestnanca, ktorý bol celý rok našim zamestnancom a v roku 2006 zvíťazil vo fotografickej súťaži. Obdržal výhru vo výške 12.000,- Sk, ktorá mu bola riadne zdanená. Doniesol mi o tom doklad. Môžem mu vykonať ročné zúčtovanie dane.? Doklad je originál, z výhry bola odvedená daň vo výške 19 %, avšak nemá formu potvrdenia o zrazených a odvedených preddavkoch. Je možné vykonať RZD, alebo si musí podať daňové priznanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ročné zúčtovanie dane môžeš vykonať len daňovníkovi, ktorý mal príjmy len zo závislej činnosti. Vyhlasuje to priamo na žiadosti o vykonanie RZD v bode I.
    Naposledy upravil Zita4 : 13.02.07 at 10:30 Dôvod: preklep

    avipe je offline (nepripojený) avipe

    avipe
    Dakujem za odpoved. To som aj predpokladala, ale napadlo ma este i to, ze penazne vyhry nad 5000,- Sk su vlastne zdanovane zrazkovo a tato dan sa povazuje za vysporiadanu a teda teoreticky by sme tento prijem nemuseli brat do uvahy a zamestnavatel by mohol vykonat rocne zuctovanie. Alebo to tak nie je?

    RZD a zdanená výhra v súťaži

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.