Zavrieť

Porady

Súvaha - strana pasív

4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Poprosím o radu. Može v súvahe na strane pasív vychádzať vlastné ímanie mínusové?
Usporiadat
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Marianna01 Pozri príspevok
Poznám veeeeľmi veľa ľudí, ktorí by boli nadšení, že majú rozdiel len 0,01...

ďakujem, potešila si ma
0 0
Janalu Janalu

Janalu je offline (nepripojený) Janalu

DušanČ Pozri príspevok
Tvoj šéf mal zrejme na mysli, že vlastné imanie (VI) by nemalo byť záporné. Záporná hodnota VI znamená, že záväzky spoločnosti prevyšujú jej majetok, čím sa spoločnosť dostáva do predĺženia. Podľa zákona č. 7/2005 Z.z. o konkurze a reštrukturalizácii sa spoločnosť v predĺžení považuje za spoločnosť v úpadku. A podľa toho istého zákona je spoločnosť povinná sama podať návrh na vyhlásenie konkurzu do 30 dní odo dňa, kedy sa dozvedela alebo pri zachovaní odbornej starostlivosti mohla dozvedieť o svojom úpadku.

Ahojte,
aj mňa zaujíma tento problém. Ak platí uvedené-tak môžem, alebo nemôžem odovzdať výkazy, kde je záporné vlastné imanie? Poraďte čo urobiť!
0 0
koňo koňo

koňo je offline (nepripojený) koňo

Kvôli tomu sa teraz nenerváč. Urob súvahu - tá sa robí v tisícoch. Over ešte, či ti sedí hosp. výsledok vo výsledovke a v súvahe.
Potom si v kľude musíš pozrieť účtovanie po mesiacioch, v ktorom sa zistil rozdiel prvýkrát a opraviť chybu. Mám zato, že si niekde predklepla účtovný predpis. Prekvapuje ma, že soft pripustí nevyrovnanie MD a Dal strany a dovolí ísť do ďalšieho mesiaca.
Alebo zavola na Kross (Žilina alebo Bratislava).
0 0
Janalu Janalu

Janalu je offline (nepripojený) Janalu

Ja nemám problém so zaokrúhľovaním.
Ja mám problém - s.r.o. vznikla v roku 2006. Samozrejme, že vykazuje stratu. Tým pádom mi za rok 2006 vychádza záporné vlastné imanie a teraz neviem, či môžem odovzdať súvahu s mínusovým VI, alebo mám hľadať ešte nejaké riešenie a to práve neviem aké. Pomôžte mi priatelia! Ďakujem.
0 0
Ing. Pavol Zúber Ing. Pavol Zúber

Ing. Pavol Zúber je offline (nepripojený) Ing. Pavol Zúber

Dobrý deň, chcem sa spýtať či v súvahe môžem nechať záporné záväzky- jedná sa o neuhradený dobropis za el. energiu-preplatok, alebo to mám preúčtovať na pohľadávky účet 315. Ale potom mi táto faktúra bude vystupovať ako uhradená. Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať či v súvahe môžem nechať záporné záväzky- jedná sa o neuhradený dobropis za el. energiu-preplatok, alebo to mám preúčtovať na pohľadávky účet 315. Ale potom mi táto faktúra bude vystupovať ako uhradená. Ďakujem
nevyrovnávaj faktúru, teda dobropis, ale zvoľ si pomocné účty púre správne vykázanie v súvahe
315/325 v sume dobropisu. riadok v pasívach sa "vynuluje" a pohľadávku z dôvodu dbp. dostaneš do aktív.
Na začiatku roka tento zápis vystornuješ.
Kedysi som sa stretla s takýmto "vtipným" riešením, celkom sa mi to zapáčilo. Výhoda to je pri veľkých firmách a infosystémoch, menej pracné a účelné.
prípadne AU k účtom 311 a 321, pokiaľ to viete nadefinovať ako nesaldokontné.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať