Zavrieť

Porady

Záloha cez internet banking

Chcem sa opýtať,ako by ste účtovali o tejto situácii: došla nám zálohová faktúra za SW,uhradili sme ju cez internet banking,výpis samozrejme ešte nemám,môžem účtovať ako 314/261 a výpis 261/221?Alebo to účtujete rovno ako 314/221?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martinius Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať,ako by ste účtovali o tejto situácii: došla nám zálohová faktúra za SW,uhradili sme ju cez internet banking,výpis samozrejme ešte nemám,môžem účtovať ako 314/261 a výpis 261/221?Alebo to účtujete rovno ako 314/221?

    Účtoval by som 314/221 a priložil by som k výpisu zálohovú faktúru.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinius Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať,ako by ste účtovali o tejto situácii: došla nám zálohová faktúra za SW,uhradili sme ju cez internet banking,výpis samozrejme ešte nemám,môžem účtovať ako 314/261 a výpis 261/221?Alebo to účtujete rovno ako 314/221?
    Túto úhradu účtujeme cez BV 314/221. AKo o nej ináč účtovať, ak nie na základe výpisu.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Tweety Pozri príspevok
    Túto úhradu účtujeme cez BV 314/221. AKo o nej ináč účtovať, ak nie na základe výpisu.
    No či sa nedá využiť aj 261tka....do času,kým nemám výpis.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martinius Pozri príspevok
    No či sa nedá využiť aj 261tka....do času,kým nemám výpis.

    Kým nemáš výpis nemáš na základe čoho účtovať.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    smith Pozri príspevok
    Kým nemáš výpis nemáš na základe čoho účtovať.
    Nemám,ale čo ak si chcem zaevidovať skutočnosť,že som urobila platbu cez IB,tým pádom musím čakať na výpis,pretože účtovať o tom sa nemá,kým nemám výpis,to znamená v našom prípade na konci mesiaca,takže dovtedy vlastne nemôžem do účtovníctva dostať tú skutočnosť,že máme pohľadávku...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinius Pozri príspevok
    Nemám,ale čo ak si chcem zaevidovať skutočnosť,že som urobila platbu cez IB,tým pádom musím čakať na výpis,pretože účtovať o tom sa nemá,kým nemám výpis,to znamená v našom prípade na konci mesiaca,takže dovtedy vlastne nemôžem do účtovníctva dostať tú skutočnosť,že máme pohľadávku...
    A nevieš si vytlačiť z internetu výpis?

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Tweety Pozri príspevok
    A nevieš si vytlačiť z internetu výpis?
    To som neskúšala,preto sa pýtam,či to niekto nerieši cez 261tku a či by to bolo nejak v rozpore s postupmi.Však svet sa nezrúti,keď to naúčtujem hneď na 314/221 a spätne pridám výpis:-) Ďakujem za názory
    Naposledy upravil martinius : 13.02.07 at 13:25

    pozit je offline (nepripojený) pozit

    pozit
    Tweety Pozri príspevok
    A nevieš si vytlačiť z internetu výpis?

    Aj my uhrádzame všetko cez IB, výpisy nám chodia raz mesačne, ale každý deň mi posielajú výpis cez internet, je to dokonca bezplatné, skús sa spýtať na takú možnosť. Čo ja viem, viacero bánk to tak robí a nič si neúčtuje, iba potom za zaslanie toho mesačného výpisu.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    pozit Pozri príspevok
    Aj my uhrádzame všetko cez IB, výpisy nám chodia raz mesačne, ale každý deň mi posielajú výpis cez internet, je to dokonca bezplatné, skús sa spýtať na takú možnosť. Čo ja viem, viacero bánk to tak robí a nič si neúčtuje, iba potom za zaslanie toho mesačného výpisu.
    Dobre vedieť,skúsim si to pozrieť a informovať sa na túto službu,dík

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Osobne tiež uhrádzam platby cez IB, ale stále účtujem priamo na 221 aj keď mi výpis chodí až na konci mesiaca. Na výpise - aj keď je vystavený k poslenému dňu - je predsa dátum úhrady danej faktúry vtedy keď som ju uhradila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.