Zavrieť

Porady

Naklady pri reklamnej agenture

Chcel by som Vas poprosit o Vas nazor. Reklamna agentura si objednala tovar,ktory dostala 29.12.2006. Tento tovar pouzili v januari na nejaku reklamnu akciu. Kam budu patrit z hladiska dane z prijmov tie naklady za tovar, do roku 2006, kedy ich naozaj vznikli alebo az v roku 2007, kedy boli naklady pouzite na akciu a vznikol vynos?

Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    fr.luk Pozri príspevok
    Chcel by som Vas poprosit o Vas nazor. Reklamna agentura si objednala tovar,ktory dostala 29.12.2006. Tento tovar pouzili v januari na nejaku reklamnu akciu. Kam budu patrit z hladiska dane z prijmov tie naklady za tovar, do roku 2006, kedy ich naozaj vznikli alebo az v roku 2007, kedy boli naklady pouzite na akciu a vznikol vynos?

    Dakujem velmi pekne

    Môžeš viesť skladovú evidenciu na predmetný tovar. Pri dodávke to zaúčtuješ ako 132/321, a v roku 2007 do nákladov 504/132. Ak je ten tovar pre vás materiálom, potom obdobne 112/321 a do nákladov 501/112.

    fr.luk je offline (nepripojený) fr.luk

    fr.luk
    Z akeho dovodu je to naklad roku 2007, ked ho obdrzali v roku 2006. Tato firma nema skladovu evidenciu. Ked by mali skladovu evidenciu, tak zauctujem to na 112 alebo 132 a az potom, ked sa to pouzije to dam do nakladov, ale takto z hladiska postupov uctovania za den uctovneho pripadu sa povazuje den, kedy bola dodavka splnena, co by malo byt v tomto pripade 29.12.2006. Preto sa mi to nepozdava, ze ako to moze byt naklad roku 2007. Hned to uctuju na 501.
    Naposledy upravil fr.luk : 13.02.07 at 13:30

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    fr.luk Pozri príspevok
    Z akeho dovodu je to naklad roku 2007, ked ho obdrzali v roku 2006. Tato firma nema skladovu evidenciu. Ked by mali skladovu evidenciu, tak zauctujem to na 112 alebo 132 a az potom, ked sa to pouzije to dam do nakladov, ale takto z hladiska postupov uctovania za den uctovneho pripadu sa povazuje den, kedy bola dodavka splnena, co by malo byt v tomto pripade 29.12.2006. Preto sa mi to nepozdava, ze ako to moze byt naklad roku 2007. Hned to uctuju na 501.
    Účtujú síce spôsobom B priamo do nákladov,ale na konci roka sa robí inventarizácia a na základe nej zistíš,že tovar/materiál nie je spotrebovaný a preto sa naúčtuje predpis 132/501,504. Spotreba nastáva až v roku 2007.Je jedno,či účtuješ spôsobom A alebo spôsobom B,dopad na náklady,ak tovar alebo materiál nebol spotrebovaný,je ten istý.

    fr.luk je offline (nepripojený) fr.luk

    fr.luk
    To som si myslel aj ja, ze pouzili sposob B, ale nikde som nenasiel na konci roku ucet 112 alebo 132. Len je tazko dokazatelne a zistitelne, ze to nepouzili v roku 2006 ale az v 2007. Mna pomylili tie nezrovnalosti pri uctovani.

    Dakujem velmi pekne za pomoc

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    fr.luk Pozri príspevok
    To som si myslel aj ja, ze pouzili sposob B, ale nikde som nenasiel na konci roku ucet 112 alebo 132. Len je tazko dokazatelne a zistitelne, ze to nepouzili v roku 2006 ale az v 2007. Mna pomylili tie nezrovnalosti pri uctovani.

    Dakujem velmi pekne za pomoc
    Nemáš za čo.A ako teda účtujú zásoby?Spôsobom A alebo B?Ak ho nepoužili,tak buď je tovar spotrebovaný alebo zabudli vykonať toto účtovanie.

    Naklady pri reklamnej agenture

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.