Zavrieť

Porady

storno alebo dobropis k vyšlej faktúre

Prosím o radu nasledovného problému: v 1/2007 bola na FO vystavená faktúra (kurz AJ) bez DPH a v 1/2007 aj v hotovosti uhradená. Kurz sa ale zrušil. Čo v tomto prípade? Vystaviť v 2/2007 dobropis alebo storno faktúry? Aký je medzi tým rozdiel? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    eva.bb Pozri príspevok
    Prosím o radu nasledovného problému: v 1/2007 bola na FO vystavená faktúra (kurz AJ) bez DPH a v 1/2007 aj v hotovosti uhradená. Kurz sa ale zrušil. Čo v tomto prípade? Vystaviť v 2/2007 dobropis alebo storno faktúry? Aký je medzi tým rozdiel? dakujem
    Storno fa-pretože služba nebola uskutočnená.

    andy.z je offline (nepripojený) andy.z

    andy.z
    Tweety Pozri príspevok
    Storno fa-pretože služba nebola uskutočnená.
    ahoj
    a co v takom pripade ak klient vystavuje pausal kazdy mesiac a po 7 mesiacoch kedze ziadna sluzba nebola vykonana a fa su neuhradene, moze sa to vystornovat? alebo dobropisovat?, alebo podla mojho nazoru evidovat ako pohladavka a pekne zaplatit kazde obdobie DPH.
    dakujem

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ani ja v tomto nemám jasno. Vystavujeme faktúry za servis auta ale niekedy sa stane, že neudáme na faktúre správne IČO alebo IČ DPH odberateľa a potom sa nám faktúra vráti na prerobenie, ale nejde opraviť ide len zrušiť a vystaviť novú. Má sa v tomto prípade robiť dobropis alebo storno?

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Keďže to nejde v programe cez archívnu adresu previesť opravu údajov, malo by sa urobiť storno Fa a nanovo ju vystaviť.

    ekovm je offline (nepripojený) ekovm

    ekovm
    Ja mám podobný problém len so zahraničnou faktúrou.
    Firma po dodávke tovaru vystavila FA v HUF. Dodávka 13.3.2007 deň vystavenia 20.3.2007. Daň som dopočítala aj odpočítala.
    V apríli som obdržala STORNO FA k horeuvedenej faktúre dodávka 13.3. a deň vystavenia18.4. a zároveň na tú istú dodávku vystavenú faktúru v EUR dodávka 13.3. a deń vystavenia 18.4. Deň dodania je mi jasný, ale čo s DPH dopoč. a odpoč. Aké kurzy mám použiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ekovm Pozri príspevok
    Ja mám podobný problém len so zahraničnou faktúrou.
    Firma po dodávke tovaru vystavila FA v HUF. Dodávka 13.3.2007 deň vystavenia 20.3.2007. Daň som dopočítala aj odpočítala.
    V apríli som obdržala STORNO FA k horeuvedenej faktúre dodávka 13.3. a deň vystavenia18.4. a zároveň na tú istú dodávku vystavenú faktúru v EUR dodávka 13.3. a deń vystavenia 18.4. Deň dodania je mi jasný, ale čo s DPH dopoč. a odpoč. Aké kurzy mám použiť.
    Na dobropise použijeme kurzy pôvodnej faktúry.

    monnica je offline (nepripojený) monnica

    monnica
    Už sa pýtam v neviem koľkej téme ale je do súrne a po prelúskaní rôznych tém mi to aj tak nie je jasné.

    Vystavili sme predfaktúru na výrobu nábytku na 100 ,- Sk
    Odberateľ predfaktúru uhradil v plnej výške 100,- Sk
    Do 15 dní je potrebné vystaviť faktúru s DPH na 100,- Sk - faktúra vystavená.
    Ale odberateľ zrušil objednávku čiže nič sa nekonalo a ja teraz musím vrátiť peniate 100,- Sk
    Ako vystaviť dobropis alebo to má byť storno faktúry - ešte som to nikdy nerobila pracujem v MRP WIN JU.
    Prosím je to veľmi súrne

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    monnica Pozri príspevok
    Už sa pýtam v neviem koľkej téme ale je do súrne a po prelúskaní rôznych tém mi to aj tak nie je jasné.

    Vystavili sme predfaktúru na výrobu nábytku na 100 ,- Sk
    Odberateľ predfaktúru uhradil v plnej výške 100,- Sk
    Do 15 dní je potrebné vystaviť faktúru s DPH na 100,- Sk - faktúra vystavená.
    Ale odberateľ zrušil objednávku čiže nič sa nekonalo a ja teraz musím vrátiť peniate 100,- Sk
    Ako vystaviť dobropis alebo to má byť storno faktúry - ešte som to nikdy nerobila pracujem v MRP WIN JU.
    Prosím je to veľmi súrne
    Pozri si túto tému, je presne aj o tvojom prípade:
    http://www.porada.sk/t54441-p3-oprava-faktury.html

    Gong je offline (nepripojený) Gong

    :-) Gong
    Ja som vystavila faktúru 27.8., daň povinnosť DPH: 27.8. Robím JU a sme štvrťroční platcovia DPH. Prosím Vás účtovala som za právne služby za vymáhanie pohľadávky. Klient mi 6.9. poslal list, v ktorom ruší vymáhanie pohľadávky, nakoľko po kontrole vo svojom účtov. zistil, že mal nesprávne zaúčtované faktúry. Teraz sa vás pýtam, mám vystaviť storno alebo dobropis k mojej faktúre? A aké dátumy tam mám uviesť? Ja robím v MRP a dala som si vo funkciách - storno faktúry, na to mi nabehla faktúra s mínusovými položkami, je to správne? Len mám problém s dátumami a typom DPH. Taktiež mám storno zaslať i môjmu klientovi? A stačí od neho list o zrušení vymáhania pohľadávky , stačí to ako dôvod k stornovaniu faktúry?
    Ďakujem

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    dobrý deň, chcem sa spýtať, vystavila som faktúru, nakoľko sa služba neuskutočnila, tak som ju stornovala a teraz mám v knihe daňových dokladov aj plusovú aj mínusovú faktúru.Poradí mi niekto, ako ich dostanem z knihy daňových dokladov ??? ďakujem za odpoveď

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dobry den,
    vystavila som fakturu za inzinierske prace..islo studiu noveho projektu,....fakturu vsak odberatel zatial nechce akceptovat, lebo vraj este nema k nej vystavenu objednavku, ze nebol cas a ze bude az neskor...a teda aj fakturu bude chciet s neskorsim datumom. Islo o ustne dohody nasho konatela s predstavitelmi danej firmy, nebola objednavka...no po navrate nasich zamestnancov zo studie noveho projektu povedal konatel ze to treba vyfakturovat.
    A teraz neviem co robit. Konatel povie fakturu zatial teda zruste, no faktury su cislovane a ja mam po tejto vystavenych a uz poslanych dalsich 8 faktur.

    Poradi mi niekto co robit?

    Sme mesacni platci DPH. Faktura bola vystavena vo februari.
    Dakujem vopred.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    preco nie storno?

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    preco nie storno?

    Ale od vcera nastala zmena. fakturu nam vraj budu akceptovat, no objednavku k nej vedia vystavit len s aktualnym datumom..vraj nevedia vystavit objednavku so spatnym datumom.

    My sme vystavili fakturu lebo sluzba bola dodana a bol ustny prislub ze nam sluzbu zaplatia. No teraz neviem ci to bude kosher, kedze objednavka na sluzbu bude mat datum vystavenia neskor ako bola sluzba poskytnuta..

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    bui Pozri príspevok
    preco nie storno?

    Ale od vcera nastala zmena. fakturu nam vraj budu akceptovat, no objednavku k nej vedia vystavit len s aktualnym datumom..vraj nevedia vystavit objednavku so spatnym datumom.

    My sme vystavili fakturu lebo sluzba bola dodana a bol ustny prislub ze nam sluzbu zaplatia. No teraz neviem ci to bude kosher, kedze objednavka na sluzbu bude mat datum vystavenia neskor ako bola sluzba poskytnuta..
    Dátum daňovej povinnosti je dátumom dodania služby.
    Ak bola služba dodaná, DPH treba odviesť, dátum objednávky nie je v tomto prípade dôležitý. Predpokladám, že faktúru Vám zaplatia ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.