Zavrieť

Porady

Výška príjmu-daňový bonus

Aká je min. výška príjmu v roku 2006 pre uplatnenie daňového bonusu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    virka Pozri príspevok
    Aká je min. výška príjmu v roku 2006 pre uplatnenie daňového bonusu. Ďakujem
    6-násobok minimálnej mzdy a u SZČO aj vykázanie daňového základu

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    virka Pozri príspevok
    Aká je min. výška príjmu v roku 2006 pre uplatnenie daňového bonusu. Ďakujem
    Toto je citácia z drak.sk:

    V zmysle § 33 ods.1 zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov, jednou z podmienok na uplatnenie nároku na daňový bonus je, aby daňovník mal za celé zdaňovacie obdobie (tj. za celý rok) zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti (podľa § 5 zákona) aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy (§ 2 ods. 1 písm. b) až d) zákona č. 90/1996 Z. z. o minimálnej mzde). V roku 2006 je to suma polovice z (9 x 6900 Sk + 3 x 7600), čo je 42450 Sk - platí pre zamestnanca, ktorý nie je invalid a nie je mladistvý.

    ...alebo aby mal zdaniteľné príjmy z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti (podľa § 6 zákona) aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6.

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    Opýtam sa ťa inak. Je to 45600,- Sk?Alebo sa to počíta inak, prosím ak môžeš odpovedz. Ď.
    Ďakujem za odpoveď ale aj tak nechápem, suma 45.600,- sa týka iba SZCO?
    Naposledy upravil virka : 13.02.07 at 20:15

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    virka Pozri príspevok
    Opýtam sa ťa inak. Je to 45600,- Sk?Alebo sa to počíta inak, prosím ak môžeš odpovedz. Ď.
    je to 42 450, zákon nehovorí o min. mzde k 1.1., ale o min. mzde ako takej, teda, ktorá bola podľa jednotlivých mesiacov...

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    virka Pozri príspevok
    Opýtam sa ťa inak. Je to 45600,- Sk?Alebo sa to počíta inak, prosím ak môžeš odpovedz. Ď.
    Virka, čítala si môj príspevok? 42 450,- zamestnanec a podnikatel aj základ dane.

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    Ďakujem Vám ale kym ja napíšem ďalší dotaz medzi tým mi už prídu ďalšie odpovede. Máme malú rýchlosť na internete. Je to veľmi pomalé a vyhadzuje ma.

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    A aká je výška príjmu za rok pri inval.dôchod.? Je to pri čiast. 50% z 42450 a pri plných je to 75% z 42450?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    H.B. Pozri príspevok
    A aká je výška príjmu za rok pri inval.dôchod.? Je to pri čiast. 50% z 42450 a pri plných je to 75% z 42450?

    V zákone sa nepíše nič o invalidných dôchodcoch. Aj pre nich je príjem 42.450,-

    chybná odpoveď. Samozrejme že pre nich je príjem krátený
    Naposledy upravil katkaj : 06.03.07 at 07:57

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Ale aj pri uplatnení bonusu za mesiac tiež nie je 1/2 min mzdy (3800 korun),ale možu zarobiť aj menej...či nie?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    H.B. Pozri príspevok
    Ale aj pri uplatnení bonusu za mesiac tiež nie je 1/2 min mzdy (3800 korun),ale možu zarobiť aj menej...či nie?

    Ospravedlňujem sa, neuvedomila som si že pre invalidných dôchodcov s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť nad 70% je podľa zákona o minimálnej mzde minimálna mzda vo výške 50% zo sumy obvyklej minimálnej mzdy. Takže aj ročný príjem sa podľa toho kráti
    Naposledy upravil katkaj : 06.03.07 at 08:00

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Takže čiastočne inval.dôchod. majú mať príjem 31 837,50 a plný 21 225? Dúfam, že takto je to dobre.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    H.B. Pozri príspevok
    Takže čiastočne inval.dôchod. majú mať príjem 31 837,50 a plný 21 225? Dúfam, že takto je to dobre.

    Čiastočne invalidný je 31.837,-
    Invalidný je 21.225,-

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Predsa ešte jedna otázočka. Dúfam, že to platí aj pre invalida, ktorý má 8 hodinový pracovný čas.

    adretti je offline (nepripojený) adretti

    adretti
    Ahojte, ja by som mala takú otázku: môžem si uplatniť daňový bonus aj vtedy, keď som mala iba príjmy zo živnosti v roku 2006: 1.000,- + 80.000,- štátna dotácia (pri začatí podnikania) . Uplatňujem si paušálne výdavky, takže základ dane budem mať.
    Ďakujem

    petkor je offline (nepripojený) petkor

    petkor
    Prepacte, ja mam tiez jednu otazocku.
    Potrebovala by som to lopatisticky odsuhlasit, dufam, ze to takto chapem spravne. Zamestnanec bol pol roka na PN, v druhom polroku dosiahol prijem podla §5 44.500,- Sk. Z toho poistne bolo 6032,- Sk, takze zaklad dane ma 38.468,- Sk. Podla mna ma narok na danovy bonus. Len si nie som ista, ci sa berie celkovy prijem, alebo len zaklad dane. Prosim o odpoved.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    petkor Pozri príspevok
    Prepacte, ja mam tiez jednu otazocku.
    Potrebovala by som to lopatisticky odsuhlasit, dufam, ze to takto chapem spravne. Zamestnanec bol pol roka na PN, v druhom polroku dosiahol prijem podla §5 44.500,- Sk. Z toho poistne bolo 6032,- Sk, takze zaklad dane ma 38.468,- Sk. Podla mna ma narok na danovy bonus. Len si nie som ista, ci sa berie celkovy prijem, alebo len zaklad dane. Prosim o odpoved.
    Berie sa do úvahy príjem a nenulový základ dane...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.