Zavrieť

Porady

SÚHRNNÝ VÝKAZ K DPH

Chcela by som sa spýtať, kto ma skúsenosti s nákupom tovaru s tretích krajín.

Ide o FO ktorá vedie JÚ a je štvrťročným platcom DPH.

V októbri 2004 bol nakúpený tovar z THAJSKA na dvoch FD ,ktorý prešiel legálne colnicou boli zaplatené colné poplatky a DPH z tovaru.
Potrebovala by som vedieť akým sôsobom sa to eviduje v Daňovom priznaní k DPH a v súhrnnom výkaze k DPH

PRÍKLAD:


Clá a priemyselné výrobky ( AOO 760,- Sk
DPB ( BOO 5.283,- Sk

Celková čiastka za tovar 831,80 USD = 26.891,30 SK
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    do súhrnného výkazu ide iba pohyb tovaru medzi členmi EÚ

    milas je offline (nepripojený) milas

    milas
    Chcela by som sa spýtať, uvádza sa do súhrnného výkazu aj práca vo mzde alebo len predaj tovaru.

    Viki je offline (nepripojený) Viki

    žena Viki
    Ahojte

    Do súhrnného výkazu k DPH uvádzam hodnotu tovaru v Sk prepočítanú kurzom NBS v deň dodania tovaru. Toto myslím je dobre.
    Účtujem aj odbytové náklady. Pripočítava sa aj táto suma do súhrnného výkazu???
    V usmernení DRSR je napísané, že sa nepodáva za služby. O odbytových nákladoch nič.
    Ďakujem.

    Viki

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Dáva sa súhrnný výkaz aj pri nám dodaných tovaroch a službách /napr. licencia na software-ďalej fakturujeme na výstupe v tuzemsku/, alebo len od nás vydané. Mám predaný tovar a k tomu dopravu/do CZ/. Do výkazu dávam dopravu v cene tovaru?Mám pohyb prvý raz v decembri. Poraďte. Dík

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Beba
    Dáva sa súhrnný výkaz aj pri nám dodaných tovaroch a službách /napr. licencia na software-ďalej fakturujeme na výstupe v tuzemsku/, alebo len od nás vydané. Mám predaný tovar a k tomu dopravu/do CZ/. Do výkazu dávam dopravu v cene tovaru?Mám pohyb prvý raz v decembri. Poraďte. Dík
    Do výkazu dávaš presne tú istú hodnotu ako do DP do r. 8. Musí to sedieť.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Aj som si to tak v šmíre pripravila, ale istota je istota. Viac hláv - viac vie. Díky

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Beba
    Aj som si to tak v šmíre pripravila, ale istota je istota. Viac hláv - viac vie. Díky
    ...dík babulky, aj mne to pomohlo, ale je to trocha komplikovanejšie ak ste mésačný plátca DPH - tak ten riadok som si musela nasčítať za priznania 10,11,12/2004 a vo výkaze za 4Q mi to sedí jak... na šerbel - je to tak OK, však? :p

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Je limit na podávanie súhrnného výkazu k DPH pri dodaní tovaru do EU?
    Ak predám tovar v hodnote napr. 1000,- Sk bez DPH?
    Naposledy upravil Denda : 06.07.05 at 17:29

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Denda
    Je limit na podávanie súhrnného výkazu k DPH pri dodaní tovaru do EU?
    Ak predám tovar v hodnote napr. 1000,- Sk bez DPH?
    Nikto nevie?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Denda
    Je limit na podávanie súhrnného výkazu k DPH pri dodaní tovaru do EU?
    Ak predám tovar v hodnote napr. 1000,- Sk bez DPH?
    Už som si to zistila.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Nie je limit. Aj keby len korunu, tak 1 korunu uvedieme a odovzdame suhrnny vykaz.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Neviete mi prosim poradit, ci sa tlacivo suhrnneho vykazu menilo, lebo naposledy sme ho podavali za 3.Q. 2004 a az teraz ho podavame znova. Mam si ist pre nove tlacivo, alebo mi staci to spred roka? Dakujem za odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.