Zavrieť

Porady

príjem do pokladne

Prosím o radu. Môžem ak nemám registračnú pokladnicu zaúčtovať príjem za poskytnutú službu do pokladne s dátumom na PPD zhodným ako je dátum vystavenia faktúry. Nie sa vidí, že nie, ale nie som si istá. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    slavsluk Pozri príspevok
    Prosím o radu. Môžem ak nemám registračnú pokladnicu zaúčtovať príjem za poskytnutú službu do pokladne s dátumom na PPD zhodným ako je dátum vystavenia faktúry. Nie sa vidí, že nie, ale nie som si istá. Ďakujem
    Môžeš mať rovnaké dátumy, v tom prooblém nie je žiadny.

    Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

    Marti.ka
    slavsluk Pozri príspevok
    Prosím o radu. Môžem ak nemám registračnú pokladnicu zaúčtovať príjem za poskytnutú službu do pokladne s dátumom na PPD zhodným ako je dátum vystavenia faktúry. Nie sa vidí, že nie, ale nie som si istá. Ďakujem
    Myslím, že niekedy musel byť aspoň jeden deň rozdiel medzi faktúrou a PPD, no teraz tie dva dátumy môžu byť zhodné.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ten jeden den neplati.
    RAz Evina pisala o tejto teme velmi energicky, prestudovane a vysvetlene na jednotku, vyhladala by som si tu temu vo vyhladavaci, a z tohto clovek pochopi, ze tie dni mozu byt zhodne.
    Odporucam si to pozriet, mozno sa Evina prida...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Evina dovolila som si sem prilepit Vas prispevok.:

    Citujem aspoň najdôležitejšie odstavce:
    Odvolávajúci v odvolaní namieta, že par. 2 písm.c Vyhlášky hovorí, že úhradou v hotovosti sa rozumie príjem peňazí v hotovosti a to bankoviek a mincí platnej meny, za úhradu v hotovosti sa nepovažuje úhrada pohľadávky a úhrada dobierky. Vyhláška pre tieto prípady nestanovuje žiadne časové podmienky. Odvolávajúci sa vo všetkých prípadoch predaj uskutočnil formou vystavenia pohľadávky (faktúry), ktorá je v účtovníctve účtovaná zápisom MD 311 a D 6.. a vystavenia potvrdenky o zaplatení pohľadávky so zaúčtovaním 211/311 teda príjem peňazí nie je účtovaný ako tržba, ale so súvzťažným zápisom voči príslušnej pohľadávke.
    Nakoľko prvostupňový orgán (DÚ NMnV) nerozhodol o odvolaní sám, postúpil odvolanie spolu so spisovým materiálom na rozhodnutie odvolaciemu orgánu. Daňové riaditeľstvo SR (BB) po preskúmaní uvádzaných skutočností zistilo -citujem:
    Keďže Vyhláška (č.55/1994 Z.z. v znení neskorších predpisov) v platnom znení
    neukladá žiadnu lehotu, kedy by mala prebehnúť úhrada pohľadávky (faktúry), môže táto úhrada prebehnúť aj v deň jej vystavenia. Dôležité je preukázanie skutočnosti, že kupujúci dostal faktúru a príjem peňazí u predávajúceho bol preukazne zaúčtovaný voči zániku pohľadávky.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    slavsluk Pozri príspevok
    Prosím o radu. Môžem ak nemám registračnú pokladnicu zaúčtovať príjem za poskytnutú službu do pokladne s dátumom na PPD zhodným ako je dátum vystavenia faktúry. Nie sa vidí, že nie, ale nie som si istá. Ďakujem

    Je to úhrada pohľadávky v hotovosti , bez ohľadu na dátum prijatia platby .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    betka Pozri príspevok
    Ten jeden den neplati.
    RAz Evina pisala o tejto teme velmi energicky, prestudovane a vysvetlene na jednotku, vyhladala by som si tu temu vo vyhladavaci, a z tohto clovek pochopi, ze tie dni mozu byt zhodne.
    Odporucam si to pozriet, mozno sa Evina prida...
    Betka až teraz som objavila túto tému a ďakujem, že si upozornila na to, že dátumy nemusia byť rozdielne a pokladničný doklad môže byť vystavený aj okamžite do minúty po vydaní faktúry

    http://www.porada.sk/t4816-p2-prijem...Ary+hotovos%BB

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Marti.ka Pozri príspevok
    Myslím, že niekedy musel byť aspoň jeden deň rozdiel medzi faktúrou a PPD, no teraz tie dva dátumy môžu byť zhodné.

    Od 1.1.1997 nie nie nie

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    bisou Pozri príspevok
    Tie dni nemôžu byť zhodné len ak nemáš pokladňu.
    Pri vystavenej faktúre môžu byť zhodné vždy - aj s pokladňou aj bez pokladne...

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    modelový príklad:::
    Som opravár a vykonávam teda služby u zákazníka.
    Prídem na akciu opravím trebarz kávovar, alebo chladničku--vystavím faktúru na mieste s formou úhrady-hotovosť--zinkasujem peniaze za službu a vystavím PPD. Dátum na FA a PPD je zhodný, lebo tak to v skutočnosti bolo a je to v poriadku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.