Zavrieť

Porady

danové priznanie neziskovej organizácie

prosím poradte mi do akých riadkov v dan. priznaní sa píšu príjmy a výdavky, ktoré neovplyvnujú dan.
vypisujem DP pre PO. zdruzenie má len nezdanitelné príjmy a výdavky.
tak ako má vyzerat to priznanie? nič vhodné som tam nenašla
Usporiadat
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

A okrem týchto príjmov už nemáte žiadne iné, ktoré by neboli napr. predmetom dane???
V r.810 sa píšu preddavky, ktoré ste zaplatili a potom na r. 901 Ti vznikne preplatok. A teraz je súčasťou DP aj žiadosť o vrátenie daň.preplatku.
Len nezabudni k 31.3. zaplatiť ešte jeden preddavok a potom si ho môžeš žiadať vrátiť.
0 0
straposko straposko

straposko je offline (nepripojený) straposko

Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac
My sme cirkevná organizácia. Všetky ostatné príjmy su kostolné zbierky alebo dotácie. A ako zistim výšku toho preddavku?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Dotácie idú asi do r.210, to by nám mohol niekto potvrdiť. A výšku preddavku by si mala predsa vedieť z účtovníctva, koľko bolo zaplatené.
0 0
straposko straposko

straposko je offline (nepripojený) straposko

Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac
To ten istý preddavok, ako sme platili minulý rok, tak este teraz ho zaplatiť?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Áno ešte raz ten istý a hneď v apríli žiadať vrátiť. Alebo by sa možno dalo aj tak, že by ste požiadali o zápočet preddavku s tým preplatkom, ktorý Vám vznikol v DP. Ale tu žiadosť treba podať hneď s DP.
0 0
straposko straposko

straposko je offline (nepripojený) straposko

Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac
ďakujem =)veľmi si mi pomohla. Na ten preddavok som ani nepomyslela. Tak dufam,že teraz to už nieako zvládnem=)
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ak by si mala ešte s niečím problém, kľudne sa ozvi. Rada pomôžem,ak budem vedieť.
0 0
manga manga

manga je offline (nepripojený) manga

neviem ci to tu niekde je alebo nie.. ja som nasla v jednej publikacii ohladom DP, ze ak mam ako NO (obc.zdr.) prijmy len z cinnosti na kt. som vznikla, tka nemusim podat danove priznanie .. je to tak ?!?!? viem ze od 1.1.07 tento ods. e) zrusili... a aspon som tak aj pochopila vyklad zakona... mylim sa ?!
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

OZ nepodava danove priznanie pokial ma len prijmy ktore nie su predmetom dane (2%, dary) a prijmy z clenskeho. Pokial mate akykolvek iny prijem aj ked suvisiaci s hlavnou nezdanovanou cinnostou, je povinnost podat danove priznanie.
0 0
manga manga

manga je offline (nepripojený) manga

sme sportove OZ, kt. zdruzuje kluby 1. ligy, clenovia platia clenske, pripadne pokuty za porusenie pravidiel pri hre... a kazdy novy clen, kt. postupi z nizsej ligy do 1. zaplati tzv. licenciu. ziadne ine prijmy nemame. vsetky tieto prijmy su zakotvene v stanovach. ako vydaje su DVP, rezijne naklady.. sme povinni podat DP? prip. mozme ale nemusime podat DP?!
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Na zaklade coho platia tie pokuty a tzv. licencie ? Resp. vy to deklarujete ako co ? dar alebo prijem z hlavnej cinnosti ? Pokial je to prijem z hlavnej cinnosti, aj ked oslobodeny ja by som radsej danove podala. podla toho co pises ste asi nie celkom najmensie a nezname OZ a asi by nikoho z vas nepotesilo keby sa danovaci zacali zaujimat preco nepodavate ? V sportovych kluboch a zvlast tychto vacsich je to vzdy zaujimave hlavne z hladiska reklamy. vacsina prispevkov v nich sa totiz tvari ako dar, ale zaroven je v darovacej zmluve zakotvene ze darca pozaduje nejaky druh svojej reklamy alebo zviditelnelnenia sa, bud na stadione alebo vstupenkach.
0 0
manga manga

manga je offline (nepripojený) manga

prijem z reklamy vobec nemame. pokuty su na zaklade uzneseni zo zasadnutia OZ, a to je v zmysle zapisov zo stretnuti od rozhodcov a pod.. licenciu je nieco ako startovne do 1. ligy. nemam tu teraz stanovy, hlavna cinnost OZ je zdruzovanie klubov 1. ligy, a spravovanie 1. ligy - utvaranie rozpisov zapasov, organizovanie zapasov, dohlad nad tym vsetkym. a co ak doteraz sa nikdy nepodavalo DP ? a dokonca prezidnet OZ to konzultoval s dan. poradcom a ten tvrdil to iste - nemusime podat.
0 0
manga manga

manga je offline (nepripojený) manga

ale asi sa s tym idem potrapit... dakujem za prispevok :-)
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

ak to mate odobrene poradcom tak nepodavajte :-) ale potom aspon cestne prehlasenie na danovy by som dala ze ste nemali prijmy ktore by podliehali zakonu o dani z prijmov.
0 0
straposko straposko

straposko je offline (nepripojený) straposko

Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac
ahojte, ešte mám jednu otázočku. Kedže zdaňované príjmy máme len vo výške 90 750,-Sk uplatnim si na ne tych 300 000,- oslobodenych a výdavky k nim(125 780,-) musim prepočítať tym koeficientom?Alebo su tiež všetky oslobodené?
0 0
jerek jerek

jerek je offline (nepripojený) jerek

Ahojte,
ja mam takuto otazocku: mame OZ, dostali sme dotaciu-transfer zo statneho rozpoctu, zauctovat to ako co? Peniaze sa potom v rovnakej vyske minuli na konkretnu vec..
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

jerek Pozri príspevok
Ahojte,
ja mam takuto otazocku: mame OZ, dostali sme dotaciu-transfer zo statneho rozpoctu, zauctovat to ako co? Peniaze sa potom v rovnakej vyske minuli na konkretnu vec..
Uctujete v JU alebo PU ?
0 0
jerek jerek

jerek je offline (nepripojený) jerek

victoria Pozri príspevok
Uctujete v JU alebo PU ?
Uctujeme v JU :-)
0 0
straposko straposko

straposko je offline (nepripojený) straposko

Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac
ahoj,vedel by niekto poradit k príspevku č.56 ???
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

straposko Pozri príspevok
ahojte, ešte mám jednu otázočku. Kedže zdaňované príjmy máme len vo výške 90 750,-Sk uplatnim si na ne tych 300 000,- oslobodenych a výdavky k nim(125 780,-) musim prepočítať tym koeficientom?Alebo su tiež všetky oslobodené?
Na výdavky nemusíš uplatňovať koeficient, všetky ich uvedieš potom v r.130 DP. Ten koeficient sa počíta len keby boli príjmy vyššie ako 300 000,- Sk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať