Zavrieť

Porady

číM NAHRADíTE ZRUšENé účTY 581,681

Zdravím Vás poradáci.
Vie niekto z Vás čím nahradíme od 1.1.2007 zrušené účty 581 a 681/náklady a výnosy pri zmene metÓdy/??? Účty vypadli z rámcovej osnovy, no nikde som nenašiel, čo za ne????Nám dojem, že sa na to zabudlo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    MANAGERIA Pozri príspevok
    Zdravím Vás poradáci.
    Vie niekto z Vás čím nahradíme od 1.1.2007 zrušené účty 581 a 681/náklady a výnosy pri zmene metÓdy/??? Účty vypadli z rámcovej osnovy, no nikde som nenašiel, čo za ne????Nám dojem, že sa na to zabudlo.
    Veruže nezabudlo. A tá zmena platí už od 1.1.2005, kedy sa vykazovanie opravy chýb a zmeny metódy prevzalo z IAS 8. Rozdiely zo zmien použitých účtovných metód sa účtujú na 428,429.

    MANAGERIA je offline (nepripojený) MANAGERIA

    Niekedy riadne panikárin MANAGERIA
    S tým som pracoval dosť málo, bol to aj včerajší problém vieš bližšie uviesť postupnosť ako na to ????????

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    MANAGERIA Pozri príspevok
    S tým som pracoval dosť málo, bol to aj včerajší problém vieš bližšie uviesť postupnosť ako na to ????????
    Budeš musieť zadať konkrétnu otázku.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    MANAGERIA Pozri príspevok
    S tým som pracoval dosť málo, bol to aj včerajší problém vieš bližšie uviesť postupnosť ako na to ????????
    Ak zistíme chyby v účtovníctve predchádzajúcich období a UZ sú schválené, tak opravu účtujeme v účtovnom období, kedy sme chyby zistili.
    Ak sú to nevýznamné sumy, tak účtujeme na príslušných nákladových alebo výnosových účtoch.
    Ak sú významné, účtujeme na 428 alebo 429.
    príklad
    zistili sme, že sme v predchádajúcom roku nezaúčtovali náklad za služby 100,- (nedošla faktúra) a odberateľskú faktúru za 1000000,-
    Opravu zaúčtujeme
    100,- 518 AU/321 - nevýznamná suma
    1000000,- 311/428 - významná suma

    Daňovo to však musíme vysporiadať dodatočným daňovým priznaním !!!

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    V zmysle § 39 zákona č. 511/1992 Zb., ak zistí daňový subjekt, že jeho daňová povinnosť má byť vyššia, ako bola uvedená v pôvodnom daňovom priznaní alebo hlásení, dodatočné priznanie v zmysle odseku 2) podať musí. A ak zistí, že jeho daňová povinnosť má byť nižšia, ako bola uvedená v daňovom priznaní,v zmysle odseku 3) daňové dodatočné daňové priznanie podať môže .

    číM NAHRADíTE ZRUšENé účTY 581,681

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.