Zavrieť

Porady

Platba za tovar v s.r.o. zo sukromneho uctu

Dobry den, chcem sa poradit. S.r.o. ma 3 firemne ucty, avsak pri nakupe v Metre zistili, ze ani na jednom nemaju dost penazi, tak zaplatili za tovar kartou zo sukromneho uctu spolocnika. Je mozne takuto platbu dostat do nakladov, uplatnit si DPH? Tovar na zaklade faktury sa dostal na sklad a samozrejme aj na predajne. Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lekon Pozri príspevok
    Dobry den, chcem sa poradit. S.r.o. ma 3 firemne ucty, avsak pri nakupe v Metre zistili, ze ani na jednom nemaju dost penazi, tak zaplatili za tovar kartou zo sukromneho uctu spolocnika. Je mozne takuto platbu dostat do nakladov, uplatnit si DPH? Tovar na zaklade faktury sa dostal na sklad a samozrejme aj na predajne. Dakujem za odpoved.

    Dalo by sa nasledovne:

    132 alebo 504/365
    343/365 platba spoločníka

    365/211 resp. 221 vyplatenie spoločníka

    Lekon je offline (nepripojený) Lekon

    účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac Lekon
    smith Pozri príspevok
    Dalo by sa nasledovne:

    132 alebo 504/365
    343/365 platba spoločníka

    365/211 resp. 221 vyplatenie spoločníka
    Cize cez interny doklad nakup tovaru z vkladu spolocnika a potom vratenie vkladu - vydaj z pokladne?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lekon Pozri príspevok
    Cize cez interny doklad nakup tovaru z vkladu spolocnika a potom vratenie vkladu - vydaj z pokladne?
    Áno presne tak. Tebe vznikne záväzok voči spoločníkovi, nakoľko použil svoje súkromné peniaze na nákup pre firmu.

    jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

    jojka2001
    mozem to tak isto spravit aj pri platbe PF? zo sukromneho uctu? tcom...zauctovat to do PF ako 518/365, a pak cez pokladnu 365/211 na zaklade potvrdenky z vypisu z banky ?dakujem

    jojka2001 je offline (nepripojený) jojka2001

    jojka2001
    jojka2001 Pozri príspevok
    mozem to tak isto spravit aj pri platbe PF? zo sukromneho uctu? tcom...zauctovat to do PF ako 518/365, a pak cez pokladnu 365/211 na zaklade potvrdenky z vypisu z banky ?dakujem
    posuvam

    yvica je offline (nepripojený) yvica

    yvica
    no ja som sa už dávnejšie dočítala na porade, lebo som mala podobný problém, vystaviť vpd z pokladne s poznámkou že hradené zo súk.účtu a zaúčtovať 501,al. 504.

    Platba za tovar v s.r.o. zo sukromneho uctu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.