Zavrieť

Porady

Cestovne nahrady pri zahraničnej ceste

Prosim o pomoc, potrebujem presne percenta pri zahraničnej ceste.Dakujem


Doplnujem jedna sa mi narok na ranajky, obed, večeru.
Naposledy upravil McMarti : 11.06.04 at 12:40
Usporiadat
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

máme interný predpis, kde GR má 40 % vreckového, vedúci pracovník má 15 % a radoví zamestnanci 5%... Všetko ostatné je podľa zákona.
0 0
Luboš Luboš

Luboš je offline (nepripojený) Luboš

Obdobne mame interny predpis na vrcholovy manazment 100%, ostatni 5%
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

ste skvelí, vážite si vrchol. manažment. Či si to navrhovli sami???
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

McMarti - predpokladám, že otázka bola cielená na % -ntá stravného pri zahr.prac.ceste mimo územia SR. Podľa § 13 ods. 4 zákona , zamestn. patrí stravné vo výške :
a/ základnej sadzby stravného, ak zahr.prac. cesta mimo SR trvala v rámci kalendár.dňa nad 12 hod,

b/ 50 % zo základ.sadzby stravného, ak takáto cesta trvala od 6 do 12 hod. vrátane,

c/ 25 % zo základ.sadzby stravného , ak takáto cesta mimo územia SR trvala v rámci kalendarného dňa do 6 hod. vrátane.

O vreckovom hovorí § 14 zákona, ktoré sa poskytuje popri náhrade preukáz.potrebných vedľajších výdavkov / § 4 ods. 1 písm. d/ a to v zahraničnej mene vo výške od 5 % do 40 % stravného / ustanoveného v § 13 ods. 4/ , čo môžete bližšie špecifikovať v internej smernici. Pekný deň.
0 0
Luboš Luboš

Luboš je offline (nepripojený) Luboš

Luboš
Obdobne mame interny predpis na vrcholovy manazment 100%, ostatni 5%
To vies, navrhy v tomto garde idu zhora.....
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Peťo dakujem presne toto som chcela vedieť asik som sa zle vyjadrila na začiatku.. mala som ten zakon ale niekde mi zmizol )
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Mal živnostník v roku 2003 nárok na stravné pri zahraničných pracovných cestách ?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
nie, ani pri slovenských prac. cestách.
0 0
Luboš Luboš

Luboš je offline (nepripojený) Luboš

Zákon o cestovných náhradách v §1 vymedzuje okruh osôb ktorým môžu byť tieto poskytnuté, živnostník medzi nich nepatrí ale mám informáciu že by mohlo dôjsť v tomto smere k zmene, vraj to bolo do parlamentu preložené..........
0 0
marek marek

marek je offline (nepripojený) marek

Vie niekto, ako sa postupuje pri cestovnych nahradach zahr.sl.cesty, ak v ramci jednoho dna prechadzal pracovnik viacerymi statmi? Napr. vysiel z SK o 6 hod, bol 5 hodin v Cesku, 7 hodin cestoval cez Nemecko a do polnoci, teda dalsich 6 hodin v Rakusku. Ma teda narok na 25% CZK, 50% EUR (Nemecko) a 25% EUR (Rakusko)?
Ak to je riesene niekde v opatreni ministerstva, prosim o identifikaciu.
Dakujem.
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
neviem, možno to je riešené niekde osobitným opatrením - ale ja to dávam vždy podľa cieľovej stanice - teda podľa miesta jednania. do úvahy beriem čas prechodu cez slovenské hranice ta a späť, čiže v Tvojom prípade by som mu dal cestovné na deň podľa cieľa - čiže asi Nemecko - teda 42EUR stravné a 16,80 vreckové. to, že tam šiel cez čechy a mal tam nejaké stretko - je v pohode...v podstate preplácame všetky náklady popri SC - daň. uznanie je iná vec.
0 0
Luboš Luboš

Luboš je offline (nepripojený) Luboš

Ak zamestnanec ma v rozvrhu pracovnej cesty pocas prechodu tymito statmi i pracovné povinnosti tak je to riesene nahradami ako pises. Ak vsak to je len tranzit, (co sa mi zda menej pravdepodobne ze by cestoval do ciela do Rakuska tolko hodin) tak mu prinalezi podla zakona o cest.nahradach plna dieta nad 12 hodin t.j. 45 EUR +5% vreckove
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
Luboš - ako si prišiel na tú cieľovú stanicu Rakúsko a na to vreckové 5%?
0 0
Luboš Luboš

Luboš je offline (nepripojený) Luboš

Cielova stanica mi vyplyva z marekovho popisu ze konci v Rakusku, teda som identifikoval diety Rakusko 45 EUR. Co sa tyka 5% vreckoveho pozri si zakon c.283 Z.z. z roku 2002 o cest.nahradach §14
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
Luboš...to som ani nevedel, že vreckové je od 5-40 %...vždy som si všímal len tú hornú hranicu pre daňové účely...

cieľová stanica isto nemôže byť Rakúsko...predsa by tam nešiel cez CZE a GER...ale vlastne ako mu to niekto môže vytknúť...(:
a ZSC sa vždy končí v SR...teda aspoň si myslím, keď nie je dohodnuté v cestovnom príkaze inak...
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Prosím poradiť. Pracovník mal zálohu na ZSC v USD. Časť dolárov má vrátiť. Z predchádzajúcich SC sme mu ešte nevyplatili CZK a EUR. Môžem mu ich vyplatiť z dolárovej pokladne? Kurzy by som použila vyhlásené v deň vyplatenia.
0 0
Aňa Aňa

Aňa je offline (nepripojený) Aňa

unavená zmenami zákonov
Ja si myslím, že áno pokiaľ to bude v súlade so zákonom a kurzom v daný deň, keď sa mu bude vyplácať cestovné.
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

Môžem vyplatiť zamestnancovi stravné aj v inej mene ako je to určené v opatrení? Zamestnanec (konateľ) ide do Poľska a nechce EUR ale PLN. Je to možné?

Ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil betty : 14.10.04 at 07:43
0 0
betty betty

betty je offline (nepripojený) betty

Vie mi niekto poradiť?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
betty, zákon o cestovných náhradách v § 36 ods. 2 ti hovorí, že: zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste preddavok v inej ako slovenskej mene. čiže PLN je iná ako slovenská mena, ale myslím, že to nie je nevyhnutné. Ak nemáš valutovú pokladňu PLN, ale EUR (šak sme už v EÚ :-), tak ja by som mu dala preddavok v EUR. Veď predsa teraz nepobežím do banky a nebudem kupovať PLN, veď ani v každej banke ich nemajú (či hej?). Ak mu dáš preddavok v EUR neporušíš tým zákon a on si tie EUR predsa pri prechode hraníc môže zmeniť :-)
Pekný víkend
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať