Zavrieť

Porady

Nezaplatené odvody do ZP

SZČO si celý rok neplatila odvody do ZP .Čo s tým v daňovom priznaní? Uplatňuje si paušálne výdavky. Vopred moc ĎAKUJEM!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    V DP si nič neuplatní, ako ti už napísali, až v ročnom zúčtovaní zdr. poistenia mu to vyskočí ako nedoplatok.

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    uplatní si 40 % paušálne výdavky, ale nemôže už k tomu prirátať odvody do ZP, pokiaľ ich nemá zaplatené.

    danastefan je offline (nepripojený) danastefan

    danastefan
    Zaplatené nedoplatky za rok 2005 ,uhradené v r. 2006 sú daňovým výdavkom v roku 2006?
    Uhrada nedoplatku roč.zdrav.zúčtovania za rok 2005 uhradeného v januári 2007,dám do výdavkov 2007? Dík

    lakko je offline (nepripojený) lakko

    lakko
    Mam jednu otazku. V r. 2006 som zaplatil po rocnom zuctovani ZP 2174,-Sk ako nedoplatok za minule obdobie + 1882,- Sk ako preddavky ZP za 1-6 mesiac, kedze v lete stale prerusim zivnost na 6 mesiacov. Mozem tieto vydaje (obe alebo len preddavky 2006) zahrnut ako vydaje r. 2006? aj ked boli uhradene uz v case ked som mal pozastavenu zivnost? Od noveho roku my bola zivnost obnovena.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    lakko Pozri príspevok
    Mam jednu otazku. V r. 2006 som zaplatil po rocnom zuctovani ZP 2174,-Sk ako nedoplatok za minule obdobie + 1882,- Sk ako preddavky ZP za 1-6 mesiac, kedze v lete stale prerusim zivnost na 6 mesiacov. Mozem tieto vydaje (obe alebo len preddavky 2006) zahrnut ako vydaje r. 2006? aj ked boli uhradene uz v case ked som mal pozastavenu zivnost? Od noveho roku my bola zivnost obnovena.

    naklady si mozes uplatnit iba ku dnu prerusenia zivnosti, ak si zaplatil toto zdravotne uz po preruseni činnosti tieto výdavky neuplatnujes....

    lakko je offline (nepripojený) lakko

    lakko
    dracica Pozri príspevok
    naklady si mozes uplatnit iba ku dnu prerusenia zivnosti, ak si zaplatil toto zdravotne uz po preruseni činnosti tieto výdavky neuplatnujes....
    Ale ved rocne zuctovanie ZP sa podavalo ku 30.6.2006 a to som mal uz zivnost prerusenu. Povinnost uhradit nedoplatky ZP boli ku koncu oktobra. Ved 1882,- Sk boli uhradene preddavky za 1-6 mesiac 2006 ked som zivnost mal aktivnu a suma 2174,- bola nedoplatok za r.2005. Myslim ze by to tak ako si to napisala by platilo po zruseni zivnosti. Ja som vsak zivnost len prerusil a od 1.1.2007 je aktivna.
    Ahojte, poraďte mi prosím, kde mám v tlačive daňového priznania typu B napísať vrátenie preplatku ZP, všimla som si totiž že tam pribúdla kolónka "vrátenie preplatku", alebo mám to dať normálne k príjmom zo živnosti, účtujem v jednoduchom účtovníctve. Ďakujem

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    lakko Pozri príspevok
    Ale ved rocne zuctovanie ZP sa podavalo ku 30.6.2006 a to som mal uz zivnost prerusenu. Povinnost uhradit nedoplatky ZP boli ku koncu oktobra. Ved 1882,- Sk boli uhradene preddavky za 1-6 mesiac 2006 ked som zivnost mal aktivnu a suma 2174,- bola nedoplatok za r.2005. Myslim ze by to tak ako si to napisala by platilo po zruseni zivnosti. Ja som vsak zivnost len prerusil a od 1.1.2007 je aktivna.
    no pozor pri prerušení zivnosti postupujes rovnako ako pri zrušení zivnosti pozri si zákon o dani z príjmov

    Ludula je offline (nepripojený) Ludula

    žena Ludula
    danastefan Pozri príspevok
    Zaplatené nedoplatky za rok 2005 ,uhradené v r. 2006 sú daňovým výdavkom v roku 2006?
    Uhrada nedoplatku roč.zdrav.zúčtovania za rok 2005 uhradeného v januári 2007,dám do výdavkov 2007? Dík
    Ja mam takúto otázočku. SZČO bol spätne priznaný predčasný SD od 5/06 v 1/07. celý rok si SZČO platila SP+ZP. Môže si uplatniť ako výdavky zaplatené SP+ZP v roku 2006 v plnej výške ako ich platil? Aj keď mu SP v 1/07 vrátila SP preplatok na poistnom od 5/06 do 12/06 z dôvodu priznania predč. SD. Mám už pri DP za rok 2006 skrátiť sumu poistného o preplatok SP, alebo až pri DP za rok 2007?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Ludula Pozri príspevok
    Ja mam takúto otázočku. SZČO bol spätne priznaný predčasný SD od 5/06 v 1/07. celý rok si SZČO platila SP+ZP. Môže si uplatniť ako výdavky zaplatené SP+ZP v roku 2006 v plnej výške ako ich platil? Aj keď mu SP v 1/07 vrátila SP preplatok na poistnom od 5/06 do 12/06 z dôvodu priznania predč. SD. Mám už pri DP za rok 2006 skrátiť sumu poistného o preplatok SP, alebo až pri DP za rok 2007?
    V roku 2006 mu uplatníš všetky uhradené odvody a v roku 2007 mu zaúčtuješ zasa prijaté odvody od SP (vrátený preplatok).

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    martina.pisarcikova Pozri príspevok
    Ahojte, poraďte mi prosím, kde mám v tlačive daňového priznania typu B napísať vrátenie preplatku ZP, všimla som si totiž že tam pribúdla kolónka "vrátenie preplatku", alebo mám to dať normálne k príjmom zo živnosti, účtujem v jednoduchom účtovníctve. Ďakujem
    § 8 ods.1 písm.k/ - VIII.oddiel,riadok 10 - vátené poistné

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    dracica Pozri príspevok
    no pozor pri prerušení zivnosti postupujes rovnako ako pri zrušení zivnosti pozri si zákon o dani z príjmov
    No ale v takomto prípade potom upravuje daňové priznanie o neuhradené záväzky a pohľadávky priamo v daňovom priznaní, nie? Takže v konečnom dôsledku si o to nezaplatené poistné zníži aj daňový základ za prísl. rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.