Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a starobný dôchodca

Starobná dôchodkyňa v roku 2006 zarobila na dohodu o vykonaní práce 38629,- z čoho bola zrazená preddavková daň vo výške 7339,- Sk a taktiež zarobila 8723,- Sk z čoho bola zrazená zrážková daň vo výške 1656,- Sk. Má u nej význam podávať daňové priznanie a má nárok na nezdaniteľnú čiastku? Ak áno, ktoré riadky daňového priznania sa majú vyplniť? ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    alenôčka11 Pozri príspevok
    Starobná dôchodkyňa v roku 2006 zarobila na dohodu o vykonaní práce 38629,- z čoho bola zrazená preddavková daň vo výške 7339,- Sk a taktiež zarobila 8723,- Sk z čoho bola zrazená zrážková daň vo výške 1656,- Sk. Má u nej význam podávať daňové priznanie a má nárok na nezdaniteľnú čiastku? Ak áno, ktoré riadky daňového priznania sa majú vyplniť? ďakujem za radu.
    Na nezdaniteľnú čiastku má nárok iba vtedy, keď má dôchodok nižší, ako 90816 Sk a aj to len na rozdiel, o ktorý je NČ vyššia, ako jej dôchodok.
    Ale, keby nechala zrážkovú daň ako vysporiadanú a urobila by si DP len z príjmu, kde mala preddavkovú daň, tak tú by jej DU vrátil.

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    Na NČ by mala nárok keby dôchodok nepoberala celý rok, teda od 1.1. 2006. Už aj 2.1. by stačilo.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    alenôčka11 Pozri príspevok
    Starobná dôchodkyňa v roku 2006 zarobila na dohodu o vykonaní práce 38629,- z čoho bola zrazená preddavková daň vo výške 7339,- Sk a taktiež zarobila 8723,- Sk z čoho bola zrazená zrážková daň vo výške 1656,- Sk. Má u nej význam podávať daňové priznanie a má nárok na nezdaniteľnú čiastku? Ak áno, ktoré riadky daňového priznania sa majú vyplniť? ďakujem za radu.
    Oplatí sa jej podať DPFO Typ A z príjmov vo výške 38629,- Sk, lebo v takom prípade sa jej vráti 7339,- Sk preddavkovej dane. Keby si chcela do DPFO zahrnúť aj príjmy zdanené zrážkovou daňou, tak by sa jej nevrátilo nič, lebo by jej celkový príjem bol vyšší ako 45408,- Sk. (38629+8723= 47352)
    r.32=r.34=r.36=r.44=38629,-
    r.45=7339,-
    r.54=r.56=0,-
    r.62=r.65=7339,-
    Dobrý deň každému, ja mám nasledujúci problém:
    môj človiečik pracoval 2 mesiace a potom mu bol od 01,03,2006 priznaný starobný dôchodok, má nárok na celú sumu 90816,-Sk???, alebo len rozdiel medzi 90816 a skutočným dôchodkom.
    Ďakujem

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    Katarína Bombiczová Pozri príspevok
    Dobrý deň každému, ja mám nasledujúci problém:
    môj človiečik pracoval 2 mesiace a potom mu bol od 01,03,2006 priznaný starobný dôchodok, má nárok na celú sumu 90816,-Sk???, alebo len rozdiel medzi 90816 a skutočným dôchodkom.
    Ďakujem
    Má nárok na celú sumu.
    veľmi pekne ti ďakujem, že aj v tom prípade, ak sa jedné o SZČO a dôchodok priznaný od 1.4.2006?? Ja som to už niekde čítala len som si nebola istá.
    Ďakujem vešmi si mi pomohla

    Daňové priznanie a starobný dôchodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.