Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Pekné.....
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

brunop Pozri príspevok
Ja som tento rok prvy krat nasadil muskaty. Skoro vstko som kupil v Hornbachu. Samozavlazovacie kochliky, zeminu aj samotne muskaty. Do 60 cm. kochlikov som daval 5 rastlin (teraz viem, ze je to vela) a prijali sa skoro vsetky. Na okno som ich dal v aprili, aj ked bolo este chladno. Do konca maja som poctivo odtrhaval vsetky puciky, aby rastlinky mohli zosilniet a rozkonarit sa. Je polovica juna a uz zacinaju kvitnut a stale na nich vyraza viac a viac pukov. Som zvedavy, ked rozkvitnu vsetky. Myslim , ze na zaciatocnika, sa mi zatial celkom dari.... Vid foto.
Ja som pučiky neotrhala, teraz už je neskoro, keď kvitnú???
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

holubička1 Pozri príspevok
Ja som pučiky neotrhala, teraz už je neskoro, keď kvitnú???
To sa robí po zasadení u mladých rastliniek, ab nedávali silu do kvetu, ale aby najskôr spevneli.
0 0
brunop brunop

brunop je offline (nepripojený) brunop

Este mam s tymi muskatmi taky maly problem. Akosi sa mi viac tahaju hore po okne , ako smerom nadol od okna. Hnojim ich teraz v kazdej zalievke ale len asi 1/3 koncentraciou hnojiva, aby som ich nespalil. Za slnecnych dni, dokaze jeden 60 cm kochlik vypit aj 3,5l vody, takze s krhlou sa nabeham dostatocne. Ked rozkvitnu uplne, pridam dalsie fotky.
0 0
alchemilka alchemilka

alchemilka je offline (nepripojený) alchemilka

Ahoj. Tak to bývaš niekde južnejšie. Keby som dala muškáty v apríli na okno tak zmrznú. Moje sp pol na pol, jedny kvitnú, druhé začínajú mať púčiky
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
Aj mne sa teraz ťahajú aj do police okien ale ako bude pribúdať teplo a budú dlhšie, sami spravia pekné previsy.Aj moje vypijú za deň okolo 3 litrov vody mám ich na južnej strane preto som nadšená samozavlažovacími hrantíkmi pretože do nich nalejem hadicou vodu, dám hnojivo a vypijú koľko potrebujú.V najväčších horúčavách denne potrebujú tie 3 a viac litrov vody, ale odvďačia sa za to. Ludka
brunop Pozri príspevok
Este mam s tymi muskatmi taky maly problem. Akosi sa mi viac tahaju hore po okne , ako smerom nadol od okna. Hnojim ich teraz v kazdej zalievke ale len asi 1/3 koncentraciou hnojiva, aby som ich nespalil. Za slnecnych dni, dokaze jeden 60 cm kochlik vypit aj 3,5l vody, takze s krhlou sa nabeham dostatocne. Ked rozkvitnu uplne, pridam dalsie fotky.
0 0
zabenka zabenka

zabenka je offline (nepripojený) zabenka

Aj mne už začali kvitnúť.
okno1.jpg  
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Prikladám aj ja zopár obrázkov
Naposledy upravil arizona : 17.03.10 at 19:54
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Tak takto nejako vypadaju tie moje po pade z okna...ale az take zle to snad nie je
nase kvety 21.6.08 001.jpg  
nase kvety 21.6.08 003.jpg  
1/1
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

konečne si aj ten môj kvietoček uvedomil, že je muškát a že má kvitnúť
0063.jpg  
0064.jpg  
1/1
0 0
marlo79 marlo79

marlo79 je offline (nepripojený) marlo79

Hodim sem aj ja nieco .. zem na pelargonie a muskaty boli kupovane priamo od pestovatela .. ziadny baumax ani nic podobne... dalej ziadne zastipovanie a nic take... jedine zalievanie a hnojenie s kristalon muskat... tieto muskaty mam prvy rok... cakam od nich viac tak sa necham prekvapit .. leto len zacina
DSC09474x.jpg  
DSC09491x.jpg  
1/1
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

marlo79 Pozri príspevok
Hodim sem aj ja nieco .. zem na pelargonie a muskaty boli kupovane priamo od pestovatela .. ziadny baumax ani nic podobne... dalej ziadne zastipovanie a nic take... jedine zalievanie a hnojenie s kristalon muskat... tieto muskaty mam prvy rok... cakam od nich viac tak sa necham prekvapit .. leto len zacina
Marlo79 - nádhera!!!
Áno, kristalon používam aj ja, ale na izbové kvetiny. Som s ním spokojná a kvietkom sa tiež pozdáva
0 0
ivanakoc ivanakoc

ivanakoc je offline (nepripojený) ivanakoc

čauko poraďáci. som tu nová, začínajúca a chcem sa spýtať, koľko muškátov mám dávať do 50 cm truhlíka. AKo ich sadíte? vedľa seba alebo na striedačku? Nikdy ich nemám dlhé a bohaté. Už neviem čo mám robiť. Mám ich na východnej strane. Doobeda je tam horúco a potom len tieň. Môže to tak byť? Napísali by ste mi to po "lopate"? SOm naozaj začiatočníčka a potrebujem ako sa povie "viesť za ručičku".
díky
0 0
brunop brunop

brunop je offline (nepripojený) brunop

Tak teda skusim este raz. Ja som tento rok tiez zacal prvy krat s muskatmi tzv. hura-systemom.

Nakupil som samozavlazovacie kvetinace 60cm sirky, original zeminu do samozavl. kvet. sadenice tahavych polokvetych muskatov a pustil som sa do sadenia. Do jednej bednicky som dal 5 korenov tak cikcakovito. (3 dopredu a 2 dozadu).

Asi mesiac som mal kvetinace vo vnutri a polieval som ich len cistou vodou. Pri kvetinacoch bolo totiz pribalene male gran. hnojivo a na substrate tiez pisali, ze netreba prvy mesiac hnojit. Potom, ked sa trochu rozrastli, (2 rastlinky z 55 sa neprijali) som ich vylozil na okno.

Do konca maja som poctivo odtrhaval vsetky puciky a vrcholce, aby rastlinky zosilneli a rozkonarili sa. 8 hrantikov som umiestnil na vychodnu stenu a 3 na juznu. Na slnecnej juznej strane rastli asi najrychlejsie a najkrajsie az do momentu, kym mi ich nezhodila vychrica. Je NUTNÉ !!! nainstalovat nejake zabrany, aby kvetinace nemohli spadnut z parapety. Po case su kvety take tazke, ze kvetinac stuahnu z okna aj vlastnou vahou !

Od maja muskaty polievam vzdy tak, aby mali nejaku vodu v nadobke. Na 10l vody pridavam jeden vrchnacik tekuteho hnojiva. (Zelena 3l flaska. Vsetko som kupoval v HORNBACHU, aj kvetinace, kvety, zeminu ...) Vzdy davam hnojivo do zalievky. Muskaty iba polievam, uz na nich nic ani neotrhavam, ani nestriham. Este ich sem tam, ked postrekujem stromceky, alebo uhorky , postriekam proti voskam a plesni. To je asi vsetko. Ak som na nieco zabudol, vid moje predchadzajuce pripevky v tejto diskusii.

O prezimovani napisem nabuduci rok. Este prikladam fotku muskatov z vychodnej strany.
muskaty.jpg  
muskaty2.jpg  
muskaty3.jpg  
1/1
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Brunop - máš ich krááásne... za starostlivosť sa Ti odvďačujú záplavou kvetov, nádherné!
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Viem,že momenálne sú v móde previsnuté muškáty, ale ja mám rada tie klasické.Zopár obrázkov prikladám,mám ich vždy bohato zakvitnuté až do prvých mrazov.
Je to taká moja malá spomienka na detstvo a babičkine zakvitnuté okná
Naposledy upravil arizona : 17.03.10 at 19:59
P7120032.JPG  
P7120033.JPG  
P7260277.JPG  
P7260278.JPG  
P7260279.JPG  

P7260284.JPG  
1/1
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Arizona, aj tieto sú krásne. A ten s oranžovým sfarbením nemá chybu!
0 0
ivanakoc ivanakoc

ivanakoc je offline (nepripojený) ivanakoc

nazdar brunop,
ja keby som prvý rok mala také výsledky, nehovorím si začiatočník. Máš to všetko nádherné a ja by som chcela mať také. Budúci rok to skúsim ako Ty a uvidím. Dík za radu.
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

už sa aj ten môj zobudil
0030.jpg  
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Tak toto sú moje muškáty
záhrada 088.jpg  
záhrada 089.jpg  
záhrada 096.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať