Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
alchemilka alchemilka

alchemilka je offline (nepripojený) alchemilka

aisa Pozri príspevok
Nech ich kúpite tem, či tam, dajte si záležať na dôležitej veci, tou je ,,nezalievať" ich na večer. Vlaha začne vzlínať, do rána na spodkoch listov narbí galibu - pupence, listy začnú strácať krásnu zelenú farbu a pomali odchádzajú jeden po druhom. Poobede, keď viete, že sa to ešte vysuší, to áno. Platí to hlavne pre vyššie položené miesta, kde sú noci chladnejšie a vlhkejšie. Skúste, uvidíte, uveríte, overená rada od odborníkov a tých, ktorí to praktizujú.
-tak toto musím vyskúšať
Uvidím ako to pôjde, muskáty som si kúpila prvýkrát tento rok, je tu velmi mela rozlyčných názorov a rád.
0 0
LDO LDO

LDO je offline (nepripojený) LDO

zastrihni a uvidíš, či sú zelené alebo úplne suché.
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

LDO Pozri príspevok
zastrihni a uvidíš, či sú zelené alebo úplne suché.
AK TO PATRILO MNE, TAK NEMAM CO, ONI UPLNE OPADALI....
0 0
alchemilka alchemilka

alchemilka je offline (nepripojený) alchemilka

Ja som si všimla, že mi vysychajú púčiky kvetov. Muskáty som zasadila pred dvoma týždňami, keď som ich kúpila. Asi som to prehnala s kompostom ktorý som pridala do zeminy.
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

alchemilka Pozri príspevok
Ja som si všimla, že mi vysychajú púčiky kvetov. Muskáty som zasadila pred dvoma týždňami, keď som ich kúpila. Asi som to prehnala s kompostom ktorý som pridala do zeminy.
ja som ten obrovsky muskat kupila aj so zavesnym kvetinacom, nepresadzala som. a stale nenahodil nove kvety.......
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
pekný deň
Sn_mka024.jpg  
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
No konecne aj moje zacinaju kvitnut,takto neskoro mi este asi ani nezacali,ale snad sa o to dlhsie z nich budem tesit
nase kvety 2.6.08 003.jpg  
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Muškát má 3 roky, prezimuje bez zostrihu. Teraz ho trochu obil ľadovec. Pomohlo mu, že ho hnojím pri každom polievaní, ako som sa tu dočítala.
Muškát1.jpg  
0 0
bubulak bubulak

bubulak je offline (nepripojený) bubulak

Poradte, podarilo sa mi nevedomky 2x poliat muskat. Preliala som ho. A teraz mi zacina cely zltnut-asi hnije. Ako ho zachranim? Ak ho presadim pomozem mu?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

bubulak Pozri príspevok
Poradte, podarilo sa mi nevedomky 2x poliat muskat. Preliala som ho. A teraz mi zacina cely zltnut-asi hnije. Ako ho zachranim? Ak ho presadim pomozem mu?
Nuž, keď hnije, tak to nebolo len 2 x
Ak už začal hniť, tak sa zachrániť asi nedá...Ale skúsiť môžeš.Nemusíš ho presádzať, stačí dať na slnko a obmedziť polievanie. Polievať vtedy, keď už je zemina preschnutá.
Muškát je dosť háklivý na stojatú vodu v miske-na prelievanie.Je dobré dať na dno črepníka drenáž, aby prebytočná voda odtekala,alebo aspon vodu z misky vylievať, aby nestál vo vode.
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

....a ten moj "mrchos" stále nechce kvitnúť....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja som kúpila hnojivo na muškáty - má dva sáčky. Jeden podporuje rast listov, druhý podporuje rast kvetov. Môžem povedať že je to pravda, odskúšala som ho na všetku moje črepníkové rastliny a muškáty kvitnú, daturam rastú listy a aj nahadzujú puky. Oplatí sa za to dať tie peniaze - hnojivo je dosť drahé ale je výborné
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... muškáty som presádzala neskoro, ale zdá sa, že z nich niečo bude
pelargónie.jpg  
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ludmilka sú prekrásne , tfuj, tfuj aby som ti ich neuriekla
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Ludka su krasne uz teraz a o pol roka par tyzdnou uz peknem zavistou
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Aj taketo daco mam medzi cervenymi muskatmi
DSCF2888.JPG  
0 0
alchemilka alchemilka

alchemilka je offline (nepripojený) alchemilka

je to také fantastické, príroda je úžasná
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Iconka Pozri príspevok
Aj taketo daco mam medzi cervenymi muskatmi
moja mama tomu hovorí,že sa prespali
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
Dnes ma cakalo nemile prekvapenie,ked som prisla z prace.Moje muskaty lezali pod oknami!Dost dolamane...hned som bezala kupit nove korytko a zeminu.Z 10korenov mam teraz asi 20dalsich ulomkov,ach jaj,snad sa vzchopia.
0 0
brunop brunop

brunop je offline (nepripojený) brunop

Ja som tento rok prvy krat nasadil muskaty. Skoro vstko som kupil v Hornbachu. Samozavlazovacie kochliky, zeminu aj samotne muskaty. Do 60 cm. kochlikov som daval 5 rastlin (teraz viem, ze je to vela) a prijali sa skoro vsetky. Na okno som ich dal v aprili, aj ked bolo este chladno. Do konca maja som poctivo odtrhaval vsetky puciky, aby rastlinky mohli zosilniet a rozkonarit sa. Je polovica juna a uz zacinaju kvitnut a stale na nich vyraza viac a viac pukov. Som zvedavy, ked rozkvitnu vsetky. Myslim , ze na zaciatocnika, sa mi zatial celkom dari.... Vid foto.
porada1.jpg  
porada2.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať