Zavrieť

Porady

Chladnička

Mám kupenú chladničku s mrazničkou s jedným motorom Amika 360i. Po umytí sa mi na spodku chladničky hromadí voda a tvorí sa aj ľad. Nestratilo sa to ani po určitom čase cca dva týždne a stále to trvá. Poraďte mi čo v takom prípade robiť. Chladnička je ešte v záručnej dobe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    kolicok Pozri príspevok
    Mám kupenú chladničku s mrazničkou s jedným motorom Amika 360i. Po umytí sa mi na spodku chladničky hromadí voda a tvorí sa aj ľad. Nestratilo sa to ani po určitom čase cca dva týždne a stále to trvá. Poraďte mi čo v takom prípade robiť. Chladnička je ešte v záručnej dobe.
    tak to by zaujimalo aj mna.
    mam chladnicku polar uz 4. rok. (hned po prvom zapnuti sa to stalo tiez).
    ked sme volali servis, tak povedali, ze ju nemame vo vodovahe, ze je zle vycentrovana. (garantujem, ze nie je) voda mi steka vzdy, vobec sa nevyparuje, a obcas veru i primrza. reklamaciu neuznali, vraj u nich to bolo ok.
    a tak trpezlivo vodicku utieram denno-denne. nie je mi to jedno, pretoze sa tam moze ukazat i pliesen. a predsa len v tej chladnicke skladujeme potraviny. ach jaj.
    kde su nase stare 20 rocne calexky
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tomáš Bak chladnicku treba dat v zimnych mesiacoch na mensi stupen chladenia ako v lete...chapenzi
    Tomáš Bak a lad zmyzne
    sam
    kopretinka tak za 8rokov to asi už vyriešil......
    mareko kopretinka ...to je síce pravda, ale mne to pomohlo práve teraz, v tejto chvíli. Mám ten istý problém, všetko som už vyskúšala, tak teraz idem skúsiť to čo radí Tomáš Bak a uvidím či bude tiecť alebo nie
      zbaliť

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    Ak SOI potvrdi, ze vyrobok nie je v poriadku, reklamaciu Vam uznat musia, aj ked to u nich bolo ok.

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    nové chladničky majú chladenú zadnú stenu a samoodmrazovanie nadmernej námrazy---tá voda potom má odtekať do zberača a hadičkou von do zbernej nádobky, kde sa odparí sama z tepla výmenííka. Takže pravdepodobne je zberný otvor ucpaný, --skús prečistiť, ale nie ostrým predmetom a potom si over, či je vzadu hadička správne nasadená. Ak je toto v poriadku, tak potom už ostáva len reklamácia a žiadať o mýmenu. Ja som mal podobný problem , ale to bolo poškodené mechanicky--ten odtok a bez problemov servisný technik napísal výmenu a za dva dni už sme mali inú. ahojte.

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    tá hadicka je ok, viem ze sa to ma vyparovat, ale nam to nefunguje. nemalo tam byt co upchate. pisala som, ze je to od novosti takto. ono, je k tomu i taka biela "ihla" na precistenie, aj mi kamoska poradila, aby som tu ihlu nechavala zapichnutu v tom otvore, nic nepomaha. hmmm. uz ostava len kupit novu chladnicku, lebo tato uz nie je v zaruke. ale kolicok este ma sancu. tak vela stastia.

    kolicok je offline (nepripojený) kolicok

    kolicok
    Jojko 50 - ďakujem za radu. Skúsim to pozrieť .Vyčistiť otvor a skontrolovať hadičku. Dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.