Zavrieť

Porady

Geografický plán

Ako mám zaúčtovaťa geografický plán. Nie je tam napísané či je to k pozemku alebo k budúcej budove. Ja si myslím, že na 042. Ale otázne je či sa tam stavať budova bude.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Nie je to náhodou geometrický plán ? Účtovanie závisí aj od toho, za akým účelom bol ten plán zhotovený.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    No ak vieš, že je to geometrický plán pod stavbu, prípadne nejaká urbanistická štúdia, navrhujem : 041/321, 343/A/321, zaradenie 019/041 a odpisovať
    v 1.odp.skupine. Veď ak vieš, že stavba sa môže aj nemusí uskutočniť, zbytočne by ti to na 04 zavadzalo dlhé obdobia.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Trosku ina otazka - vypracovanie Geometrickeho planu (faktura) - suvisi s vymeranim pozemku, ktory firma kupi za ucelom vybudovania skladovej plochy (bez budovy - volna skladova plocha). Cena je 12tis (cena geometrickeho planu)

    Ako uctovat? Lepsie na 518, kedze ide o kupu neodpisovaneho majetku? Alebo na 042 a navisit cenu kupovaneho pozemku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.