Zavrieť

Porady

účtovná závierka

Vie mi niekto poradiť, či spol. s r.o. má zverejňovať účtovnú závierku v obchodnom registri, ak má iba 20 zamestnancov?
Alebo stačí ak ju predkladá iba valnému zhromaždeniu?
Veľmi pekne ďakujem.
Ja viem, že je na to ešte čas, ale vyskytol sa mi taký problém.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    resola je offline (nepripojený) resola

    resola
    Pokial spolocnost nema povinnost auditu, ma povinnost do 30 dni od schvalenia uctovnej zavierky val.zhromazdenim , ulozit uctovnu zavierku v zbierke listin na sude kde je registrovana.
    Mimochodom stoji to 1000.- Sk kolok.
    Naposledy upravil resola : 13.01.05 at 21:45

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    povinnosť uloženia v zbierke listín obchodného registra majú všetky účtovné jednotky, ktoré sú zapísané do obchodného registra /parag.21 odst.1 zákona o účt.,§ 3 odst. 1 písm. g zákona o obchodnom reg./ - na to počet zamestnancov nemá vplyv. Priemerný počet zamestnancov - to je tuším podmienka na povinnosť overenia závierky auditorom/§ 19 odst.2 zákona o účt./

    Dopľňam ohlas predomňou, poplatky boli od oktobra 2004 zrušené.
    Myslím, že nemá audit je nesprávne, presne má byť nemá povinnosť auditu podˇa zákona o účt., lebo dať si urobiť audit môže každá sro.
    Naposledy upravil dom : 13.01.05 at 21:33

    rodof je offline (nepripojený) rodof

    mam pochybnosti o svojej volbe povolania ...viac rodof
    Ahojte, reagujem na tie poplatky za zverejnenie UZ. Co v pripade, ak sa uctovna zavierka za predchadzajuce roky odoslala do OR ale nezaplatili sa poplatky. Pocujem o nich prvy krat a z OR neprisla ziadna vyzva o tom, ze sme ich nezaplatili. Dik

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Nám v roku 2004 prišla výzva na zaplatenie poplatkov asi po mesiaci od uloženia do zbierky listín.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    rodof
    Ahojte, reagujem na tie poplatky za zverejnenie UZ. Co v pripade, ak sa uctovna zavierka za predchadzajuce roky odoslala do OR ale nezaplatili sa poplatky. Pocujem o nich prvy krat a z OR neprisla ziadna vyzva o tom, ze sme ich nezaplatili. Dik
    nič sa neudeje... :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.