Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme za rok 2006

Rada by som sa opýtala ohľadom potvrdenia o príjmoch fyzickej osoby za rok 2006: firma bola dlhodobo v platobnej neschopnosti a peniaze vyplácala, keď boli. K 31.12.2006 ukončila firma svoju činnosť. Teraz mamka dostala potvrdenie za rok 2006 a na potvrdení má napísané "vyplatené za 12/2004 - 12/2006 - čiastočne". Viem, že do príjmu sa uvádzajú všetky skutočne vyplatené príjmy za rok 2006, ktoré boli vyplatené do 31.1.2007. Ale ako je to s poistným a zrazenými preddavkami? Píšu sa do potvrdenia tie, ktoré priamo súvisia s vyplatenými mzdami, t.j. zrazené v 12/2004 - 12/2006, aj keď neviem, ako to rozkúskovať, lebo doteraz zostali ešte nejaké mzdy nevyplatené a ktovie, či ich ešte niekedy mamka uvidí. Alebo tam treba uviesť preddavky na poistné a daň, ktoré boli zrazené kompletne v roku 2006? Máme v tom guláš - to potvrdenie je strašne neprehľadné, vôbec sa nevieme na základe výplatných pások dopracovať k sumám, ktoré tam sú uvedené. Je to troška z toho mesiaca, troška z toho.... A to ani nehovorím o príjme, ktorý tam je uvedený a v skutočnosti dostala z toho možno dve tretiny, zaplatené preddavky nejakých 2.000,- Sk a teraz jej vychádza doplatiť daň 14.000,- Sk na základe toho nezmyselného potvrdenia. Každý mesiac jej bol pritom zrážaný príspevok na DDS vo výške 300 Sk ale v potvrdení má v kolónke 09 uvedené len 300 Sk (myslím, že by tam malo byť aspoň 300x12 - alebo sa mýlim?) Bola by som rada, keby ste ma vedeli nejako nasmerovať, lebo tých peniažkov nie je veľa a mám silný pocit, že mamku chce len niekto jednoducho ošklbať.
<!-- / message --><!-- sig -->
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Potvrdenie o príjme za rok 2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.