Zavrieť

Porady

Aký typ zmluvy pre makléra na ŽL

Prosím Vás o radu. Otváram si realitnú kanceláriu a mal som v pláne zamestnávať maklérov na pracovnú zmluvu. Môj známy ma požiadal, či by jeho syn nemohol u mňa pracovať. Lenže on chce jedine na živnostenský list. Tu na porade som čítal, že ak bude pracovať len pre mňa, tak musím platiť za neho odvody. ŽL už má vydaný, odvody si platí, má v pláne využívať vlastné auto. Ja mám tú podmienku, že chcem mať v zmluve uvedené, že bude sprostredkovať obchody len pre moju kancelériu, nechcem aby pracoval pre viac RK, to sa mi nezdá férové. Podľa tohto by bol závislý len na tomto jednom príjme. Čo odporúčate? Budem rád ak mi poradíte, možno aj niekto z oblasti realít.

ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adv je offline (nepripojený) adv

    adv
    ano - da sa s nim uzvriet zmluva o obchodnom zastupeni , v ktorej sa da dohodnut vyhradne obchodne zastupenie v modifikovanej forme - t.j. Vy ako zastupeny budete moct popuzivat lubovolny pocet zastupcov, on vsak bude musiet robit iba pre Vas pod hrozbou zmluvnej pokuty, ak by robil pre inych. treba napisat kvalitnu pisomnu zmluvu. Proviziu by ste si dohodli napr. podla jeho uspechu pri realizacii obchodov, t.j. slo by sa na percenta. to je najspravodlivejsie podla mna. v zmluve treba tiez upravit moznosti skoncenia zmluvy ako aj kopec dalsich veci... pracovna zmluva je uplne o niecom inom - nedoporucujem. za zamestnanca sa musia platit odvody, a ak zamestnanec nie je sikovny, clovek na nom trati.

    Aký typ zmluvy pre makléra na ŽL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.