Zavrieť

Porady

Softip-účtovanie podľa zákaziek

Poprosím niekoho, kto má skúsenosti s účtovaním podľa zákaziek v podvojnom účtovníctve Softip Packet, či by mi neporadil čo to všetko obdnáša.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Predpokladam, ze sa jedna o uctovnictvo, t.j. H_UCT v terminologii Softipu. Ide o dokonfigurovanie programu-nastavenie parametrov-kontrola na cislo zakazky. Dalej kazdy nakladovy a vynosovy ucet musi byt upraveny, aby bol sledovany podla zakaziek. Mam to odskusane na stavebnej firme-firmach, kde sa uctovanie podla zakaziek najviac uplatnuje. Treba totiz este nastavit aj kalkulacne polozky. Ak chcete viac, postup je aj v prirucke (nejaky).

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Ďakujem za radu, ešte pred Vašim príspevkom som sa s tým nejako potrápila s pomocou HOT-line Softipu. Zatiaľ som začala sledovať len tržby podľa zákaziek, pretože náklady sledujeme cez iný softvér. Ale postupne by som chcela prejsť aj na sledovanie nákladov. Nemám však skúsenosti s napĺňaním položiek kalkulačného vzorca. Nemôžte mi poslať Vaše naplnenie v Softipe? Aby som si urobila nejakú predstavu. Zatiaľ ďakujem pekne

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    TatianaM Pozri príspevok
    Ďakujem za radu, ešte pred Vašim príspevkom som sa s tým nejako potrápila s pomocou HOT-line Softipu. Zatiaľ som začala sledovať len tržby podľa zákaziek, pretože náklady sledujeme cez iný softvér. Ale postupne by som chcela prejsť aj na sledovanie nákladov. Nemám však skúsenosti s napĺňaním položiek kalkulačného vzorca. Nemôžte mi poslať Vaše naplnenie v Softipe? Aby som si urobila nejakú predstavu. Zatiaľ ďakujem pekne
    Teoreticky ano, ale asi by vam to bolo nanic. Vy si sami musite povedat-urcit, ktore ucty chcete do klakulacnej polozky spotreba materialu. Ak si v ciselniku kalk.poloziek vytvorim polozku ozn. napr.001 ako spotreba materialu, potom v uct.osnove je potrebne vybrat vsetky ucty ktore chcete sledovat pod spotrebou materialu a zadat tam "sledovat podla kal.vzorca 001"-analogicky ostatne. Clenenie nakladov su musite zvolit sami. Konkretne aj v nasom pripade sme nieco zacali, ale v skutocnosti to sledujeme trocha inak, lebo to nevyhovuje. V roku 2007 to musim opravit.

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Zatiaľ ďakujem pekne, keď to začnem praktizovať určite sa ešte ozvem. Pekný záver pracovného týždňa

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Ďakujem pekne. Keď to začnem praktizovať určite sa ešte ozvem. Pekný záver pracovného týždňa.

    Softip-účtovanie podľa zákaziek

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.