Zavrieť

Porady

Odpustenie pokuty - povinnosť oznámiť MF § 22 ods. 2 zákona 231/1999

DÚ nám odpustil pokutu za oneskorené podanie štvrťročného prehľadu. V oznámení sa uvádza, že príjemca minimálnej pomoci je povinný štvrťročne oznamovať ministerstvu financií prijatie tejto pomoci.
Čo z toho pre nás ako firmu vyplýva?
1. Oznámiť listom prijatie pomoci do 30 dní po uplynutí štvrťroku. Je na to nejaké tlačivo, alebo stačí oznámenie ?
2. Treba to oznamovať každý štvrťrok, aj keď iná min. pomoc nebola poskytnutá ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    EkoMax Pozri príspevok
    DÚ nám odpustil pokutu za oneskorené podanie štvrťročného prehľadu. V oznámení sa uvádza, že príjemca minimálnej pomoci je povinný štvrťročne oznamovať ministerstvu financií prijatie tejto pomoci.
    Čo z toho pre nás ako firmu vyplýva?
    1. Oznámiť listom prijatie pomoci do 30 dní po uplynutí štvrťroku. Je na to nejaké tlačivo, alebo stačí oznámenie ?
    2. Treba to oznamovať každý štvrťrok, aj keď iná min. pomoc nebola poskytnutá ?
    Je na to určené tlačivo. DÚ mi oznámil, že pokuta mi bola odpustená a v tom liste bolo priložené tlačivo, ktorým som to oznamovala ministertvu financií. Oznamuješ to len jednorázovo v tom prípade keď tú pomoc dostaneš /keď Ti odpustia zaplatenie pokuty/.

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    K oznámeniu sme ale žiadne tlačivo nedostali. Kde ho mám vyžiadať, alebo na internete vyhľadať ?
    Naposledy upravil EkoMax : 23.02.07 at 08:09

    Odpustenie pokuty - povinnosť oznámiť MF § 22 ods. 2 zákona 231/1999

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.