Zavrieť

Porady

oznam na poštu

Dobrý deň, chcel by som sa informovať ako mám oznámiť pošte, ak moja bývalá partnerka si zmenila bydlisko, priezvisko, vydala sa a pošta mi doručuje jej poštu so starým priezviskom na moju adresu, aj napriek tomu, že som im tieto skutočnosti ústne oznámil a ja s ňou žiadne kontakty neudržujem.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ty s tým veľa nespravíš. Ona môže požiadať o presmerovanie pošty na svoju novú adresu. Príp. Ty upozorni doručovateľa, aby poštu na jej meno ihneď vracal späť s vyznačením že na uvedenej adrese nebýva /toto je v kompetencii pošty/.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    liba2 Pozri príspevok
    V minulosti existovalo tzv. "doposlanie".
    Napísala som na obálku novú adresu adresáta , pôvodnú som prečiarkla a vľavo výrazne som napísala doposlať a obálku som vhodila do poštovej schránky. V krátkej dobe prestala pošta tohto druhu chodiť.
    jééééj Libuška, toto vedieť, že to funguje, tak na posledný list od ZP napíšem : Doposlať na Lampáreň"

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Muška Pozri príspevok
    jééééj Libuška, toto vedieť, že to funguje, tak na posledný list od ZP napíšem : Doposlať na Lampáreň"

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    liba2 Pozri príspevok
    V minulosti existovalo tzv. "doposlanie".
    Napísala som na obálku novú adresu adresáta , pôvodnú som prečiarkla a vľavo výrazne som napísala doposlať a obálku som vhodila do poštovej schránky. V krátkej dobe prestala pošta tohto druhu chodiť.
    Doposieľanie existuje aj teraz, len sa za to platí. Nepodnikateľ okolo 30,-Sk mesačne a podnikateľ cca 300,- mesačne. Využíva sa to najmä pri zmene adresy. Ale skús sa na pošte informovať či to môu spraviť.

    piry je offline (nepripojený) piry

    piry
    liba2 Pozri príspevok
    Tuxik senior - urob ako ti radí ANNA:


    ... za tých 30 Sk budeš mať svätý pokoj (dúfam).
    Výrazne nesúhlasím... platiť do konca života mesačne 30 Sk, /prirodzená žgrlivosť SZČO/, je aj iná možnosť, tuším sa volá kuka nádoba...

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Paula Pozri príspevok
    Silvik, už opäť 2x súhlasíš?(prísp.5)
    Pozor Silvinka má asi dáke nadprirodzené schopnosti Silvi z ktorej planéty pochádzaš????

    zuzana000 je offline (nepripojený) zuzana000

    zuzana000
    Poštu na novú adresu môže doposielať pošta len na základe nahlásenia novej adresy a to môže spraviť len adresát osobne.Vy môžete urobiť len to že upozorníte doručovateľku na skutočnosť že adresát už na udanej adrese nebýva a nie je Vám známa ani jej nová adresa.Je to mierne proti logike ale je to bohužiaľ tak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.