Zavrieť

Porady

dobrovolne nezamestnana a RZD

Prosim, poradte mi:

1. zamestnankyňa predtym, nez k nam nastupila bola dobrovolne nezamestnana. Aky papier mi musi priniest, aby som jej mohla urobit RZD? Niekde som tu citala, ze cestne prehlasenie. Urad prace nevydava nijake potvrdenia pre tychto ludi?

2. predpokladam, ze tato zamestnankyna ma narok na celu nezd.ciastku za rok 2004. pravda?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    k bodu 2/ má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku čiastku t.j. 80832,-Sk

    k bodu 1/ úrad práce vydáva potvrdenie, kde presne napíše, od kedy do kedy bol UoZ (uchádzač o zamestnanie) evidovaný na úrade práce a v akej výške mu bola vyplatená podpora v nezamestnanosti . Tá samozrejme neovplyvňuje RZD.

    Ale podľa mňa stačí čestné prehlásenie, že okrem príjmov od svojho zamestnávateľa nepoberal žiadne iné príjmy.


    Pekný deň. Juraj

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    ak bola dobrovoľne nezamestnaná a nebola evidovaná na úrade práce, stačí čestné prehlásenie. a nemusí byť overované notárom. a ak mala rozum a platila si zdravotné poistné tak jej ho môžeš zapracovať do zúčtovania...nárok má na plnú odpočitateľnú položku...

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    lenže k tým zaplateným odvodom by som od nej musela mať potvrdenia o zaplatení, že?

    inak, zatiaľ ďakujem

    dobrovolne nezamestnana a RZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.