Zavrieť

Porady

Platba zahraničnej FA dobierkou

Dorbý deň všetkým, mám problém so zahraničnou FA. Mám vystavenú FA z ČR ale uhradil som ju dobierkou v ČR keď som tam bol na návšteve u brata. Tovar bol zaslaný k bratovi, poštou a po dodaní hneď zaplatený v hotovosti. Od Českej pošty mám len krabicu na ktorej je napísaná cena, ktorú som uhradil. Môj dodávateľ mi vystavil FA platba dobierkou. Ako to zaúčtovať keď nemám doklad o zaplatení, len vrchnú časť krabice z balíka. Existuje doklad, forma zmluvy, ktorú by mi mohol môj dodávateľ potvrdiť že platbu obdržal a ja si to zaúčtovať v deň vyplatenia platby ČR pošty môjmu dodávateľovi, alebo brať do úvahy obal z krabice a údaje ktoré sú tam t.j. dátum odoslania balika.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    detvan1 Pozri príspevok
    Dorbý deň všetkým, mám problém so zahraničnou FA. Mám vystavenú FA z ČR ale uhradil som ju dobierkou v ČR keď som tam bol na návšteve u brata. Tovar bol zaslaný k bratovi, poštou a po dodaní hneď zaplatený v hotovosti. Od Českej pošty mám len krabicu na ktorej je napísaná cena, ktorú som uhradil. Môj dodávateľ mi vystavil FA platba dobierkou. Ako to zaúčtovať keď nemám doklad o zaplatení, len vrchnú časť krabice z balíka. Existuje doklad, forma zmluvy, ktorú by mi mohol môj dodávateľ potvrdiť že platbu obdržal a ja si to zaúčtovať v deň vyplatenia platby ČR pošty môjmu dodávateľovi, alebo brať do úvahy obal z krabice a údaje ktoré sú tam t.j. dátum odoslania balika.
    Vyžiadaj si od dodávateľa potvrdenie, resp. opis dokladu o úhrade. Kým nemáš doklad o zaplatení nemôžeš zaúčtovať úhradu.

    Platba zahraničnej FA dobierkou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.