Zavrieť

Porady

POZOR - Práca v Írsku-podanie DP

emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Chcem len upozorniť ľudí, ktorí majú príjmy z Írska, že Írsko už posiela nahlášky zamestnaných Slovákov na naše DÚ, aby ste si nezabudli podať daňové priznanie, alebo zatiaľ dať žiadost o neskoršie podanie.
Vychádzajú tam dosť veľké pálky zdanenia celosvetových príjmov, keďže Írsko ma 6% daň a Slovensko 19%.
Naposledy upravil emily : 24.02.07 at 14:07
Usporiadat
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

ermon Pozri príspevok
dracica, mňa zas teraz štípu oči od smiechu : tie škótske libry nemajú chybu. Nech zakope v hrnci do zeme...

/ja viem, že je to do jedu, ale škodoradosť .... /
ale ved ja sa jej smejem uz asi pol roka vedela moc dobre o tom ze si to má zamenit pracovnícka VUB ju na to upozornovala komu niet rady tomu niet pomoci tak sa hovori ale zdanit to musi
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Nemusí, je to zo zdanenia vyňaté, ako píše a ostošesť radí JOHANKA. Iba priznať musí...
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

ermon Pozri príspevok
Nemusí, je to zo zdanenia vyňaté, ako píše a ostošesť radí JOHANKA. Iba priznať musí...
to som este nerobila ale kolegynka ma uz s tym bohate skusenosti a este mala príjem z dohody o br. cinnosti ale tam jej nezrazali dan lebo podpísala vyhlasenie asi aj to by tam mala uviest par. 5 ???
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Áno, nasčítať do par. 5
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Veľká Británia


Niečo som vygooglila


Veľká Británia od 1. mája 2004 otvorila svoj trh práce aj pre občanov nových členských štátov. Pre Slovákov je práve táto krajina jednou z najlákavejších.

Základné informácie o krajine


Počet obyvateľov: 60,3 mil.
Hlavné mesto: Londýn
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Administratívne územné členenie: Anglicko, Wales, Škótsko, Severné Írsko
Mena: britská libra (GBP)
Úradný jazyk: anglický
Miera nezamestnanosti: 5%

To naozaj existuje škótska libra ?
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Johanka Pozri príspevok
Veľká Británia


Niečo som vygooglila


Veľká Británia od 1. mája 2004 otvorila svoj trh práce aj pre občanov nových členských štátov. Pre Slovákov je práve táto krajina jednou z najlákavejších.

Základné informácie o krajine

Počet obyvateľov: 60,3 mil.
Hlavné mesto: Londýn
Štátne zriadenie: konštitučná monarchia
Administratívne územné členenie: Anglicko, Wales, Škótsko, Severné Írsko
Mena: britská libra (GBP)
Úradný jazyk: anglický
Miera nezamestnanosti: 5%

To naozaj existuje škótska libra ?
no vazne mam ti ju naskenovat ??? ani v NBS ju nezamenia
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

Ahojte poprosím, ktorí ste už mali potvrdenie z Anglicka o radu. Dievčina po strednej škole bola 4 mesiace ako opatrovateľka , dostala potvrdenie o príjme ale je na ňom len 1 suma , daň jej zrazili ale počas pobytu aj vrátili, takže tá je 0 ale na potvrdeni nie je vyčíslene žiadne poistenie nič iba Total pay to date . Je to Potvrdenie Details of employee leaving work. Toto stači priložiť k DP A a nevadí, že je tam len 1 suma. Prepočet a vyňatie je mi jasné len ma mätie, že nemám čo dať na r. 33. Vďaka za odpoveď.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Ahojte poradáci chcem sa pripojiť k problematika akurát dnes som bola na daňovom úrade v Košiciach ohľadom práve DP príjem z Anglicka.Nakoľko z Anglicka dostávajú neskôr papiere že koľko tam zarobili naši musia podať daňové aj ked len nulové alebo poradili nám aby sme dali žiadosť na neskorší termín ale potvrdili mi že Anglicko je vyňaté z platenia dane to zn. že naši čo zarobia v Anglicku z toho dane neodvádzajú len keby mali príjmy aj zo Slovensko tak z toho áno ...z Aglicka je nulová daň. Ale som sa pýtala aj na Írsko a na to mi odpovedala že príjem z Írska sa zdaňuje len 4 % neviem prečo asi majú takú zmluvu z Írskom. Tieo informácie mám z daňového úradu možno dakomu pomôžu. Pekný večer všetkým.
0 0
Martina2 Martina2

Martina2 je offline (nepripojený) Martina2

Mas to overene? Chcela som sa totiz vyhnut podaniu DP, nakolko mi vychadza nedoplatok 40 000SK. Co sa stane ak podam DP az ked ma vyzve DU?
0 0
lucinkasl lucinkasl

lucinkasl je offline (nepripojený) lucinkasl

Citala som tu toho kopec ale stale v tom mam chaos... Mam znameho, ktory cely rok oficiálne pracuje v Irsku na tzv. "irsku zivnost" ako stavebny robotnik... plati si tam vsetky potrebne odvody... a pokial viem tak aj dan Neviem ci je povinny podat DP aj na Slovensku? ak ano tak akym % mu budu zdanene prijmy a co vsetko potrebuje prilozit k DP?

Prosim vie mi niekto poradit?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Pre používateľov DRAK-a:

http://www.porada.sk/t44749-zdanenie...cia-suhrn.html

Pre tých, ktorých zamestnávateľ šetrí na nesprávnom mieste a vstup do DRAK-a im odmieta zaplatiť a sami ho až tak nepotrebujú, jeden článok na mojom blogu:

http://mihal.blog.sme.sk/c/84260/Dan...zahranici.html
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

lucinkasl Pozri príspevok
Citala som tu toho kopec ale stale v tom mam chaos... Mam znameho, ktory cely rok oficiálne pracuje v Irsku na tzv. "irsku zivnost" ako stavebny robotnik... plati si tam vsetky potrebne odvody... a pokial viem tak aj dan Neviem ci je povinny podat DP aj na Slovensku? ak ano tak akym % mu budu zdanene prijmy a co vsetko potrebuje prilozit k DP?

Prosim vie mi niekto poradit?
Poradím Ti úvodom, aby si čítala tu [SEARCH]Írsko[/SEARCH].
Nájdeš v týchto témach návod, ako sa stanovuje daňová rezidencia podľa domácich zákonov aj podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia.
Na stanovení daňovej rezidencie stojí a padá postup pri zdaňovaní príjmov zo zdrojov v zahraničí.
V prípade nejasností sa pýtaj ďalej .
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Dobrý deň, ja by som pre názornosť chcela tiež poradiť s vyplnením DP - ide o príjem z Írskej republiky: Potvrdenie je nasledovné:
celkom zarobené:
(A) Pay
total pay 14.495,00
(B) tax 38,44 - túto daň mu vraj zamestnávateľ vrátil (lebo je zatiaľ vraj oslobodený od platenia
dane) ???
(C)PRSI
poistenie z prijmu 347,26 - stiahnuté z výplaty
poistenie spolu
zamestnanec
aj zamestnávateľ 1385,67

pracovný pomer od 3.4.2006 do 31.12.2006 - Dublin - Írsko
pracovný pomer od 1.1.2006 do 23.3.2006 - SR - to je "klasika".

Robím takéto DP 1 x a je to pre synovca preto by ma potešila pomoc, nerada by som mu to zbabrala.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

V prvom rade treba príjem a poistné prepočítať na SKK v zmysle § 31 ods.2 Zákona o dani z príjmov - vyber najvýhodnejší kurz.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... a potom postupuj pri vypĺňaní DP podľa http://www.porada.sk/t45536-daoove-p...z-er-a-sr.html
S ČR aj Írskom máme v zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia metódu zápočtu dane ...
..... a potom napíš čísla a riadky, skontrolujeme
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ešte keby som vedela ten najvýhodnejší kurz, to budem musieť pohľadať, takže dnes večer si všetko pochystám a dovolím si ozvať sa zajtra, zatím dík.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Kurz treba vyberať "citlivo", najmä pri krajinách , s ktorými máme v zmluve metódu zápočtu ...
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ó bože!!! To je totálna katastrofa. Už si fakt neviem rady. Jeden môj známy ma požiadal, či mu nespravím DP typu A, on je v Írsku od augusta, predtým robil v SR. Lenže! Irsky zamestnávateľ mu nevystavil doklad o príjme, lebo im to robí nejaká firma a že u nich sa to robí až v máji ... a teraz s týmto čo mám robiť? Spravím mu bez tohto potvrdenia a nepri očítam príjmy v Irsku??? Ja už fakt neviem, ako to spraviť, keď on odmieta vystaviť doklad a čas beží ...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Napíšeš žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DP v zmysle § 49 ods.3 Zákona o dani z príjmov. Ak budú súčasťou zdaniteľných príjmov aj príjmy zo zdrojov v zahraničí, správca dane môže predĺžiť lehotu až o 6 mesiacov.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Takže to by som ešte stihla spísať. Nemá tu niekto vzor tej žiadosti??? Treba to aj odôvodniť? A aký je potom termín na podanie? DU určuje?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať