Zavrieť

Porady

MRP Licencne podmienky

Mam taku otazocku,

fyzicka osoba nepodnikatel si zakupi od MRP program na vedenie uctovnictva. Nejaky cas nato sa z tejto fyzickej osoby stane zivnostnik.

Moze ako zivnostnik pouzivat tento softver legalne alebo je mozne ze by MRP chcelo aby si zakupil novy program?
Ja si myslim - aj po precitani licencnych podmienok MRP, ze by to malo byt v poriadku, ale chcel by som mat istotu.

A bonusova otazka: co ked tento zivnostnik neskor zrusi zivnost a zalozi si spolocnost s rucenim obmedzenym, kde bude konatel. Moze tu potom tento program legalne pouzivat?

Za odpovede dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Peter_B Pozri príspevok
    Mam taku otazocku,

    fyzicka osoba nepodnikatel si zakupi od MRP program na vedenie uctovnictva. Nejaky cas nato sa z tejto fyzickej osoby stane zivnostnik.

    Moze ako zivnostnik pouzivat tento softver legalne alebo je mozne ze by MRP chcelo aby si zakupil novy program?
    Ja si myslim - aj po precitani licencnych podmienok MRP, ze by to malo byt v poriadku, ale chcel by som mat istotu.

    A bonusova otazka: co ked tento zivnostnik neskor zrusi zivnost a zalozi si spolocnost s rucenim obmedzenym, kde bude konatel. Moze tu potom tento program legalne pouzivat?

    Za odpovede dakujem.
    Nie, nie je to v poriadku. Nie si vlastníkom programu, iba máš licenciu na používanie. Ak si to zakúpil ako občan a chceš ho neskôr používať ako SZČO, tak z hladiska licencie ide o dve rozličné subjekty. A pri založení sro tak isto. MRP sa k tomu stavia tak, že je to porušenie licenčných podmienok. Pýtal som sa na to priamo v MRP, nakoľko mám licenciu ako SZČO, a teraz som si založil sro. Budem musieť celý balík ešte raz zakúpiť. Nemôžem ani zapožičať sro program ktorý vlastním ako SZČO, nakoľko je to porušenie lic.podmienok. Nesmie sa poskytnúť tretím osobám.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Je potrebne vždy mať novú licenciu pri každej zmene. Ja som sa z FO stala PO a musela som si zakúpiť všetky nové programy, ale dali mi 30% zľavu, nakoľko som bola dlhoročná zákazkníčka.

    MRP Licencne podmienky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.