Zavrieť

Porady

prevod roka

nechcem sa opakovať, prečítala som si všetky príspevky týkajúce sa prevodu, len sa chcem utvrdiť, idem robiť to prvý krát...
zaujímalo by ma, nakoľko ešte robím dokončovačky do roka 2006, všimla som si v jednom príspevku, že môžem pokračovať január 2007 a až potom spraviť prevod? Je to fakt možné, alebo je lepšie spraviť prevod /postup viem/ a potom radšej opraviť počiatočné stavy? Potrebujem sa to dozvedieť čím skôr, lebo mi teba spracovať DPH do pondelka.
Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    pokračuj v roku 2006, nastav si číselné rady, a kľudne rob rok 2007.
    a máš multiverziu verzia win

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    To záleží v akom softe robíš a či ti umožňuje urobiť prevod do nového roka viac krát a zakaždým opraví počiatočné stavy. Väčšinou sa to dá. Tak napríklad Money S3 to umožňuje.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    keď budeš robiť prechod roka, tak si skopíruješ starý rok a budeš mať novú databázu ešte so starými údajmi. Starý rok už necháš tak a spravíš v tejto novej databáze prevod roka.Po prevode Ti zostanú otvorené položky z predch. rokov avšetko čo bolo urobené v roku 2007.

    adrina je offline (nepripojený) adrina

    adrina
    a čo sa týka nastavenia účovného a kontrolného obdobia, keď tam idem nahadzovať doklady r.2007 nemám ho zmeniť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.